Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profsąjungos: kieno interesu atstovauja A. Laukaitis?
2018-10-01

Pareigūnus atstovaujančios profesinės sąjungos piktinasi Kauno apskrities policijos ir kitų teisėsaugos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko Algimanto Laukaičio noru įsiteikti tarnybų vadovams ir viešoje erdvėje diskredituoti aktyviai veikiančius pareigūnų atstovus.

 

Po rugsėjo 11 d. Alytaus pataisos namuose vykusio Kalėjimų departamento susitikimo su sistemos darbuotojais ir aktyviai veikiančių profsąjungų suorganizuoto įspėjamojo piketo A. Laukaitis pareiškė nesutinkantis su protesto akcija. „Teigiama, kad niekas su profesinėmis sąjungomis nesitaria. Tai nėra tiesa. Nematau jokios problemos, nes bendrauju tiek su teisingumo ministru, tiek su departamento direktoriumi”, - teigė jis.

 

Plačiau skaitykite: Pirmas susitikimas šiek tiek „prisvilo“

 

Tai ne pirmas Kauno profesinės sąjungos pirmininko bandymas įsiteikti. Pastarasis teigiamai įvertino ir policijos reformą: Policijos reforma: ne vien juodos spalvos 

 

Lietuvos Respublikos ir Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinių sąjungų vadovai  teigia, kad profesinė sąjunga, kuri eilę metų visuose reorganizacijų, teisėkūros ir kituose procesuose užima pasyvią poziciją, tik imituoja darbą ir naudojasi vieša erdve. „Siekiama sumenkinti aktyviai veikiančias profesines sajungas ir tuo įsiteikti įstaigų, deparatmentų vadovams“, - mano K. Pauliukas.

 

Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirminikė Roma Katinienė tokius pasisakymus viešoje erdvėje vertina kaip griebimąsi už šiaudo. „Norėtųsi suprasti, ar gerb. Laukaitis suvokia, kad jis yra puikus įrankis kitų rankose siekiant sumenkinti aktyviai veikiančių profesinių sąjungų poziciją ir pademonstruoti susiskaldymą“.

 

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščenkienė teigia, kad daug metų profesinės sąjungos buvo susiskaldžiusios ir tai buvo paranku tiek valdžios, tiek įstaigų atstovams. Nors ir ne visur ir visada sutampa mūsų pozicijos, pastaraisiais metais stengiamės dirbti kartu ir laikytis vieningos pozicijos. Kai nieko neveiki, negali pasigirti per eilę metų jokiais pasiekimais pareigūnų labui ir naudojiesi kitų padarytais darbais, belieka žinomumo siekti oponuojant kitoms, ne butaforinėms profesinėms sąjungoms“.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?