Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profsąjungos atstovų ir Valstybinės miškų tarnybos vadovo susitikimas
2023-05-15

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) atstovai Vaidas Laukys ir Jolanta Nainienė susitiko su Valstybinės miškų tarnybos (VMT) vadovu Sauliumi Vasiliausku. Susitikime buvo aptarti VMT darbuotojams rūpimi klausimai, pasidalinta informacija apie dabartinę situaciją, direktorius pristatė savo viziją kaip galėtų būti stiprinama ir modernizuojama ši institucija.

 

Daug dėmesio susitikime buvo skirta vis dar neišspręstai regionų darbo krūvių problemai. VMT vadovas informavo, kad jau yra parengta rizikos vertinimo metodika, kuri padės numatyti nuo kokio rizikos balo turi būti tikrinami miškotvarkos projektai. S. Vasiliauskas pažadėjo, kad artimiausiu metu metodika bus patvirtinta ir derinimui pateiktų miškotvarkos projektų patikrinimų skaičius sumažės iki 30 proc. To pasekoje mažės regionų darbuotojų krūviai.

 

Profesinių sąjungų atstovai iškėlė klausimą dėl ilgalaikio kolegų pavadavimo, kai jie turi užtikrinti teikiamas paslaugas su konkrečiais terminais. VMT vadovas patikino, kad pavaduojant ilgesnį laiką sergantį ar atostogaujantį kolegą yra įvertinamas pavaduojančiam darbuotojui tenkantis papildomas darbo krūvis. Įvertinus darbų kiekį bus mokamas ir atitinkantis priedas už papildomą darbą.

 

VMT vadovas taip pat informavo, kad įstaigoje netrukus bus pradėtas veikos procesų standartizavimas. To pasekoje paaiškės, kokie pokyčiai reikalingi skyriuose, kad būtų išspręsta darbuotojų trūkumo problema, darbo krūvių ir pavadavimo klausimai.

 

LAASDPS, savo ruožtu, vadovui pateikė prašymą miške dirbantiems darbuotojams periodiškai atlikti kraujo tyrimus, kurie padėtų nustatyti antikūnus prieš Laimo ligą. Taip būtų saugoma darbuotojų sveikata ir išvengiama sveikatos sutrikimo pasekmių laiku nenustačius šios ligos.

 

S. Vasiliauskas pažadėjo, kad bus organizuojami visiems darbuotojams skirti komandos formavimo, laiko planavimo ir panašūs mokymai. Vadovo nuomone, tai padėtų sustiprinti įstaigos darbuotojų komandinę dvasią ir pakeltų motyvaciją darbui. Taip pat darbuotojai bus skatinami dalintis savo kompetencijomis ir žiniomis su kitų skyrių kolegomis.

 

LAASDPS gi ir toliau domėsis VMT darbuotojų keliamų problemų sprendimu ir sieks, kad duoti pažadai būtų teisingai vykdomi. Tuo pačiu VMT vadovui palinkėjo, kad pozityvūs planai būtų įgyvendinti, o darbuotojai pajustų teigiamus pokyčius ir būtų atitinkamai motyvuoti. 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?