Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profsąjungos aptarė planuojamas Policijos departamento reformas
2017-11-22

Praėjusią savaitę Lietuvos Respublikos ir Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinių sąjungų (VA ITĮPS) vadovai susitiko su Policijos departamento atstovais. Susitikimo metu buvo aptarta Policijos departamento Veiklos organizavimo skyriaus ir Dokumentų valdymo sistemos reforma. Profesinių sąjungų teigimu, bet kokie pokyčiai sistemoje turi būti vykdomi tik tariantis su profesinėmis sąjungomis ir pareigūnų bendruomene.

 

Priešistorė: nesikonsultuota su profesinėmis sąjungomis ir pareigūnų bendruomene

 

VA ITĮPS vadovas Vitalijus Jagminas pasakoja, kad šių skyrių optimizavimu susidomėjo dar tada, kai pradėjo sklisti kalbos apie Policijos departamento inicijuojamus pokyčius.

 

„Nesame prieš optimizavimą ir veiklos efektyvinimą, tačiau bet kokie sprendimai turi būti priimami tariantis ir konsultuojantis su profesinėmis sąjungomis, pačia pareigūnų bendruomene. To reikia siekiant sumažinti įtampas sistemos viduje, kurių apstu. Pertvarkos natūraliai iššaukia žmonių nepasitenkinimą ir nerimą. Turi būti aiškiai įvardinti pokyčių tikslai ir įgyvendinimo tempai. Šiuo atveju departamentas su mumis nesikonsultavo ir skyrių reorganizaciją organizavo už uždarų durų“, - teigia V. Jagminas.

 

Profesinės sąjungos raštu kreipėsi į Policijos departamentą su prašymu pateikti informaciją apie pasiruošimą planuojamai reformai. „Galima tik pasidžiaugti, kad departamentas įvertino konsultacijų su profsąjungomis svarbą ir pakvietė susitikti detalesniam pokyčių aptarimui. Kartu sutarėme, kad po šio susitikimo pristatysime planuojamus pakeitimus pareigūnų bendruomenei, prašysime teikti siūlymus ir kiek įmanoma greičiau paruošime bendrą profesinių sąjungų poziciją“, - sako V. Jagminas. 

 

Policijos departamentas: reforma – neišvengiama

 

Susitikimo metu Policijos departamento atstovai – policijos generalinio komisaro vyriausiasis patarėjas Romualdas Voišnis ir pavaduotojas Rimantas Bobinas – pristatė preliminarų Veiklos organizavimo skyriaus ir dokumentų valdymo sistemos reformos planą. R. Bobinas užtikrino, kad su šiais siūlymais vyks į visus policijos komisariatus.

 

Policijos departamento atstovai teigė, kad visuose teritoriniuose policijos komisariatuose turėtų atsirasti administratoriaus pareigybė. Veiklos organizavimo skyriui nebūdingos funkcijos turėtų būti perduodamos administratoriams. Anot departamento, kiekvienoje įstaigoje bus sprendžiama, kiek tokių darbuotojų prireiks.

 

Policijos departamentas tikisi, kad visą informaciją pavyks surinkti iki 2018 m. sausio mėn Reformos įgyvendinimas numatytas 2018 m. II ketvirtį. Anot departamento vadovybės, reforma – neišvengiamas procesas, nes tiek dirbančiųjų, tiek dokumentų srautų kiekis policijoje sumažėjo. Kad ir kaip būtų visiems darbuotojams, kurių pareigybės bus naikinamos, policijos vadovybė žada pasiūlyti darbo vietas.

 

Profesinės sąjungos žada stebėti visą reformą eigą ir teikti siūlymus. 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?