Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinių sąjungų vadovai susitiko su VSAT vadovybe
2020-06-02

Gegužės pabaigoje Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimir Banel, Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos (LPPPS) pirmininkas Jevgenijus Amelinas, LPPPS tarybos pirmininkas Giedrius Krilavičius ir LPPPS tarybos narys Sigitas Cesiulis susitiko su Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadu generolu Rustamu Liubajevu ir jo pavaduotoju Antanu Montvydu.

 

Susitikimo metu daugiausiai dėmesio buvo skirta išmaniųjų įrenginių ribojimui tarnybos metu, užsienio kalbų reikalavimams, įsigaliosiantiems nuo 2022 m. ir miegmaišių naudojimo tarnybos metu ribojimui.

 

Kalbėdamas apie išmaniųjų įrenginių naudojimą tarnybos metu, J. Amelinas pristatė esamų ribojimų problematiką, pateikė praktinius pavyzdžius, kai telefono neturėjimas turėjo neigiamų pasekmių tarnybos efektyvumui. Jis akcentavo, kad sprendimas riboti tokių įrenginių naudojimą gali turėti ir neigiamos įtakos jaunimo apsisprendimui rinktis pasieniečio profesiją. Susitikimo metu buvo sutarta birželio 8-12 d. organizuoti susirinkimą, kurio metu bus pristatyta VSAT analizė dėl minėtų apribojimų. Po šio susirinkimo bus priimtas galutinis sprendimas dėl apribojimų panaikinimo ar jų išlaikymo.

 

Nuo 2022 m. pareigūnai privalomai turės atitinkamu lygiu mokėti užsienio kalbas: anglų ir rusų. Profesinių sąjungų atstovų nuomone, toks reikalavimas nėra racionalus ir objektyvus – daugumoje padalinių šios kompetencijos tiesiog nėra naudojamos, todėl nėra reikalingos. Jei kalbų mokymų organizavimas VSAT reikalauja didelių finansinių išteklių, profesinėms sąjungoms kyla abejonės dėl objektyvaus lėšų panaudojimo tokiems mokymams. 

 

Taip pat buvo pasidalinta informacija apie atvejus, kuomet didelę tarnybos patirtį turintys pareigūnai negali užimti aukštesnių pareigų, nes, nepaisant fakto, kad pagal VSAT vado įsakymą mokėti užsienio kalbą tam tikru lygiu bus privaloma tik nuo 2020 m., to reikalaujama jau dabar. Susitikimo metu buvo nuspręsta dar kartą įvertinti konkrečių užsienio kalbų mokėjimo poreikius atskiruose padaliniuose ir tuomet, jei bus būtinybė,  priimti sprendimus dėl minėto VSAT vado įsakymo pakeitimo.

 

Galiausiai profesinių sąjungų atstovai pasidalino praktine informacija apie problemas, su kuriomis pareigūnai susiduria dėl apribojimų turėti miegmaišius. Buvo sutarta įvertinti atitinkamo įsakymo objektyvumą bei šio ribojimo aktualumą, po ko bus priimtas sprendimas dėl įsakymo pakeitimo.

 

Profesinių sąjungų atstovai džiaugiasi esamu dialogu su VSAT vadovybe, leidžiančiu iškilusius probleminius klausimus spręsti tiesiogiai ir neatidėliojant.  

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?