Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinių sąjungų pagalba padėjo pareigūnui gauti už darbą nesumokėtą priedą (PAPILDYTA)
2019-06-21

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) teisininkų komanda padėjo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Turto valdymo valdybos specialistui ir Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos (LPPPS) nariui Algiui Rizgeliui gauti žadėtą 20 proc. vieno mėnesio atlyginimo priedą, kuris po pareigūno atliktų darbų buvo nesumokėtas.

 

LPPPS pagalbos pareigūnui prireikė po to, kai VSAT, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimais, balandžio mėn. 2–5 ir 9–10 dienomis numatė atlikti pasienio užkardose esančių požeminių aviacinių degalų talpyklų privalomus vidaus valymo ir pilno techninio aptarnavimo darbus, kurie vykdomi kas 5 metus. 

 

Pagal darbų saugos reikalavimus, tokio pobūdžio ir apimties darbams atlikti reikalingi ne mažiau kaip du darbuotojai, nes vienam aviacinių degalų specialistui atlikti šių darbų fiziškai neįmanoma. Todėl pagrindiniam šiuos darbus atliekančiam aviacinių degalų priežiūros specialistui darbus atlikti sutiko padėti Turto valdymo valdybos pastatų techninės priežiūros darbininkas A. Rizgelis. Jam už pagalbą atliekant minėtuosius darbus buvo pažadėtas 20 proc. vieno mėnesio atlyginimo priedas. Šio priedo išmokėjimas buvo suderintas ir su atitinkamais VSAT padaliniais.

 

Tačiau atlikus visus numatytus darbus, tiesioginis A. Rizgelio viršininkas informavo jį, kad priedas jam nepriklauso ir nebus mokamas, neva dėl to, jog šie darbai numatyti A. Rizgelio pareiginiuose nuostatuose. 

 

Kadangi į žodinius A. Rizgelio paaiškinimus atsižvelgta nebuvo, LPPPS gegužės 17 d. raštu kreipėsi į VSAT vadą Renatą Požėlą dėl LPPPS nario darbo teisių pažeidimo, prašydama paaiškinti, kodėl darbuotojui neapmokama už sutartus atliktus darbus ir užtikrinti, kad už atliktus papildomus, darbo krūvį viršijančius darbus būtų išmokėta prieš darbų pradžią aptarta 20 proc. vieno mėnesio pareiginės algos dydžio priemoka bei apmokėti komandiruotėje dirbti viršvalandžiai. Taip pat kreipimesi prašoma įvertinti tiesioginio A. Rizgelio vadovo kompetenciją.

 

Iškart po šio argumentuoto kreipimosi, problema išsisprendė darbuotojo naudai. Į šį procesą operatyviai įsitraukus VSAT centrinės įstaigos atstovams, A. Rizgeliui buvo ne tik išmokėtas už darbą numatytas priedas, bet ir nupirkta nauja darbui reikalinga apranga bei avalynė.

 

Šiuo metu NPPSS ir LPPPS atstovai planuoja susitikimą su VSAT ir Turto valdymo valdybos bei Aviacijos valdybos atstovais Aviacijos valdybos atstovais, kad iki galo būtų užbaigti tokio pobūdžio probleminiai klausimus.

 

Kasmet NPPSS teisininkų komanda suteikia virš 1000 panašių konsultacijų ir dalyvauja bylose, atstovaudami pareigūnų interesus.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?