Pagalba
3200
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinių sąjungų lyderiai susitiko su būsimais pasieniečiais
2020-06-25

Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos (LPPPS) ir Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų (NPPSS) susivienijimo lyderiai šią savaitę aplankė Medininkuose įsikūrusią Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pasieniečių mokyklą, kurioje susitiko su jos kursantais ir vadovais. Susitikime dalyvavo LPPPS pirmininkas Jevgenijus Amelinas, tarybos pirmininkas Giedrius Krilavičius, atstovė Jolita Kuncaitienė ir NPPSS pirmininkas Vladimir Banel. 

 

NPPSS pirmininkas Vladimir Banel susitikime pristatė NPPSS veiklą, istoriją, organizacijos tikslus, jos veikimo metodus, šakines organizacijas, jos tarptautinį bendradarbiavimą, NPPSS ir LPPPS tarpusavio santykį ir bendrystę.

 

„Labai svarbu, kad dar besirengdami tarnybai pasienyje būsimieji pareigūnai suvoktų socialinės partnerystės svarbą. Turėjome tikrai įdomią ir prasmingą diskusiją apie pareigūnų atstovavimą, mūsų organizacijas. Labai tikiu, kad ne vienas iš susitikimo dalyvių jau greitu metu ne tik papildys mūsų organizacijas, tačiau galbūt net ir įsilies į jų lyderių gretas”, - teigia V. Banel. 

 

LPPPS vadovaujantis Jevgenijus Amelinas mokyklos kursantus supažindino su šios organizacijos struktūra, svarbiausiomis veiklos kryptimis, pateikė praktinių pavyzdžių apie teisinę LPPPS pagalbą savo nariams, sprendžiant tarnybinius ginčus. Daug dėmesio buvo skirta aktyviam LPPPS ir NPPPS dalyvavimui teisėkūros procesuose, organizacijos lyderių mokymams ir kvalifikacijos kėlimui. J. Amelinas susirinkusius taip pat supažindino su svarbiausiomis VSAT šakos kolektyvinės sutarties nuostatomis, profesinių sąjungų narių papildomomis socialinėmis ir kitokiomis garantijomis. 

 

„Tai jau ne pirmas ir tikrai ne paskutinis mūsų apsilankymas Pasieniečių mokykloje. Džiaugiuosi, kad savo patirtimi ir žiniomis šį kartą pasidalinome su tikrai gausiu mokyklos kursantų būriu. Tai, kad iš karto po susitikimo net keli jaunuoliai mums įteikė LPPPS narystės prašymus tik įrodo, kad tokie susitikimai yra tikrai prasmingi, o būsimieji pasieniečiai domisi socialinės partnerystės tema ir aktualijomis”, - sako J. Amelinas. 

 

 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?