Pagalba
3200
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinių sąjungų ir Aplinkos apsaugos departamento atstovų susitikimas
2020-07-31

Vakar įvyko Aplinkos apsaugos departamento prie aplinkos ministerijos (AAD) ir Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinė sąjungos (LAASDPS) atstovų susitikimas, kurio metu buvo aptarti aplinkosaugininkų bendruomenei svarbūs klausimai.

 

Susitikimo pradžioje buvo apžvelgtas pusmetį veikiančios įstaigos kolektyvinės sutarties įgyvendinimas. Diskusijų metu buvo apsikeista nuomonėmis, pristatyti darbuotojams labiausiai rūpimi klausimai, tokie kaip darbuotojų socialinės garantijos, motyvacija, skatinimas, kvalifikacijos kėlimas, aprūpinimas darbui reikalingomis priemonėmis, įranga. Susitikime buvo taip pat aptartas didelis ir nevienodas darbo krūvio paskirstymas, tarnybinio transporto perskirstymo problematika. Taip pat sutarta surengti atskirą susitikimą, skirtą gyvosios gamtos apsaugos kontrolės klausimų sprendimui.

 

Profesinės sąjungos atstovai akcentavo iššūkius, susijusius su numatomų reformų ir pertvarkų įgyvendinimu. Vienas didžiausių iš jų - tinkamas pokyčių įgyvendinimo finansavimas. Jei finansavimas nebus pakankamas, aplinkos apsaugos valstybinė kontrolė bus ne sustiprinta, o žlugdoma. LAASDPS atstovai pasidalino turima informacija dėl planuojamų pertvarkų kaštų apskaičiavimo, kuris yra būtinas norint tinkamai pasiruošti ir įgyvendinti planuojamas reformas ir pakvietė Departamento vadovybę aktyviau keistis turima informacija ir iš anksto užsitikrinti darbuotojų palaikymą bei paramą.

 

Reikia paminėti, kad AAD atstovai gana aktyviai ir produktyviai dalyvavo diskusijose, dalinosi nuomonėmis. Tai teikia vilčių, kad Departamento vadovybė įsiklausė į profesinės sąjungos atstovų išsakytus aplinkosaugos bendruomenės lūkesčius, o iš to, tikėti, atsiras ir reikiami sprendimai. 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?