Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinių sąjungų atstovai susitiko su vidaus reikalų viceministru
2021-10-22

Šią savaitę Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Saulius Džiautas, Viešojo saugumo pareigūnų profesinės sąjungos (VSPPS) pirmininkas Andrius Bareika ir Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos (UGPS) Valstybinės priešgaisrinės priežiūros (VPP) komiteto atstovas Artūras Talandzevičius susitiko su vidaus reikalų viceministru Vitalijumi Dmitrijevu. 

 

Dalyvaujant ir ministerijos teisininkams susitikime buvo diskutuota dėl VPP  teisės aktų keitimo reikalingumo, dėl numatomų sistemos pokyčių. Anot A. Talandzevičiaus, būtina atvira diskusija dėl numatytų sisteminių pokyčių tikslų ir apimties tarp Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento VPP reformos sumanytojų ir bendruomenės, kurią planuojami pokyčiai palies labiausiai. Reformos autoriai turi viešai ir aiškiai įvardinti, kokius pokyčius lems keičiami teisės aktai, kokias konkrečias funkcijas turės vykdyti pareigūnai, kokia bus rotacija, kokios garantijos (profesinis civilinės atsakomybės draudimas) ir pan. Sutarta, kad lygiagrečiai su teisės aktų pakeitimais, privalo būti parengti tipiniai pareigybių aprašymai. Sutarta, kad teisės aktų pakeitimai ir galimų garantijų pokyčiai bus derinami su NPPSS ir UGPS.

 

VSPPS pirmininkas A. Bareika viceministrui pristatė Viešojo saugumo tarnybos (VST) pareigūnų padėtį hibridinio karo akivaizdoje. Yra įtarimų, jog VST pareigūnams žadėtos priemokos už migrantų apsaugą galimai skirstomos neskaidriai, nesilaikant vienodų kriterijų. A. Bareika taip pat pateikė informaciją apie ypač prastą psichologinį klimatą tarnyboje, dėl ko VST negali į savo gretas prisikviesti naujų pareigūnų. Be to, buvo pabrėžta ir socialinio dialogo stoka tarnyboje. Anot A. Bareikos, būtina atlikti nepriklausomą, skaidrų VST psichologinio klimato vertinimą. Jis turi būti  anoniminis, nes tik tokiu būdų pareigūnai pareikš savo tikrąją nuomonę mikroklimato tarnyboje klausimu.

 

NPPSS pirmininkas S. Džiautas paprašė V. Dimitrijevo kartu apsilankyti VST ir išklausyti VST vadovybės nuomonę. Viceministras iš iš esmės sutiko su tuo ir nuomone, kad būtina kuo skubiau spręsti šią problemą.  

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?