Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinės sąjungos: VST sąmoningai persekioja mūsų narius
2020-03-20

Lietuvos viešojo saugumo pareigūnų profesinė sąjunga (LVSPS) kreipėsi į vidaus reikalų ministrę Ritą Tamašunienę su reikalavimu kuo skubiau spręsti Viešojo saugumo tarnyboje susikaupusias problemas. Tokį reikalavimą VSPPS atstovai argumentuoja tuo, kad tarnyboje galima įžvelgti aiškių profesinės sąjungos narių persekiojimo požymių, o jos vadovai niekaip nereaguoja į raginimus spręsti iškilusias problemas. 

 

Andrius Bareika, VSPPS pirmininkas, sako, kad problemos prasidėjo tuomet, kai Ignalinos atominės elektrinės apsaugą buvo perduota iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos Viešojo saugumo tarnybai. 

 

„Viešojo saugumo tarnyba, perėmusi Ignalinos AE apsaugą, perėmė ir šias funkcijas vykdančius pareigūnus – tame tarpe ir 109 pareigūnus, kuriems buvo pasakyta, kad šios reorganizacijos pasekoje tarnybos sąlygos ne blogės, o priešingai – gerės. Pareigūnus perkėlus į aukštesnes pareigas, turėjo didėti tarnybos laipsniai, o kartu ir darbo užmokestis. Deja, šie įsipareigojimai VST vadovybės buvo pamiršti, dėl ko dalis pareigūnų, priklausančių profesinei sąjungai, praėjusių metų lapkričio mėnesį kreipėsi į teismą“, – pasakoja A. Bareika. 

 

Visgi istorija tuo nesibaigė. 

 

„Į teismą kreipęsi pareigūnai dabar patiria VST vadovų spaudimą. 2019 m. gruodžio mėnesį tarnyba visiems pareigūnams išmokėjo priemokas už papildomus darbus, o šių priemokų negavo tik profesinės sąjungos nariai, kurie kreipėsi į teismą su skundu. Be to, prasidėjus tarnybinės veiklos vertinimo procesui nė vieno profesinės sąjungos nario, kuris kreipėsi į teismą, tarnyba nėra įvertinta „labai gerai“. Nors tarp jų yra daug puikiai savo tarnybą atliekančių žmonių“, – teigia VSPPS pirmininkas. 

 

„Bandėme kalbėti apie tai su VST vadovai, rašėme jiems raštus. Tačiau į juos nesulaukėme visiškai jokios reakcijos. Todėl ir prašome VRM vadovybės imtis veiksmų susidariusiai situacijai spręsti“. 

 

Paskutinį kartą dėl šios situacijos profesinė sąjunga į VST kreipėsi vasario pabaigoje. Tarnybos vado buvo reikalaujama nutraukti daromą neteisėtą spaudimą profesinės sąjungos nariams. Visgi ir šį kartą buvo sulaukta formalaus atsakymo, kad Viešojo saugumo tarnybos vadovybė nesupranta pateikto kreipimosi.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?