Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių merą dėl naikinamos migracijos grupės
2018-07-13

Lietuvos policijos ir Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos kreipėsi į Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį dėl naikinamos migracijos grupės Anykščių rajono policijos komisariate.

 

Profesinės sąjungos išreiškė susirūpinimą dėl planuojamos vykdyti Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyriaus pertvarkos, kurios metu turėtų būti panaikinta Anykščių migracijos grupė.

 

Profesinių sąjungų žiniomis, dar šių metų vasarį Utenos aps. VPK kreipėsi į Policijos departamentą dėl pritarimo siūlomai Utenos aps. VPK Migracijos skyriaus pertvarkai. Policijos departamentas buvo informuotas, jog šios pertvarkos rezultate Utenos aps. VPK migracijos padaliniai liktų tik Utenoje ir Visagine, būtų panaikintos Anykščių, Molėtų, Ignalinos, Zarasų grupės. Tokią pertvarką pasiūlyta daryti, atsižvelgiant į darbo krūvius, nes, pagal paskaičiavimus, Ignalinos, Zarasų, Molėtų ir Anykščių grupėse darbo krūviai yra vieni mažiausių Lietuvoje. Kita priežastimi įvardinta vykdoma užsieniečių aptarnavimo centralizavimo politika (nuo 2017 m. gruodžio mėn. užsieniečių, siekiančių apsigyventi Lietuvos Respublikoje, prašymai išduoti leidimą laikinai gyventi Lietuvoje priimami tik Utenos aps. VPK Migracijos skyriuje ir Utenos aps. VPK Migracijos skyriaus Visagino grupėje).

 

Policijos departamentas buvo informuotas, kad Utenos aps. VPK Migracijos skyriuje, panaikinus Ignalinos, Zarasų, Molėtų ir Anykščių migracijos padalinius ir sumažinus darbuotojų skaičių, efektyviau būtų panaudojami turimi žmogiškieji ištekliai, būtų optimizuoti veiklos procesai ir valdymo išlaidos, tai leistų išlyginti darbo krūvius, kelti likusiems darbuotojams atlyginimus.

 

Policijos departamentas pateiktiems Utenos aps. VPK Migracijos skyriaus pertvarkos siūlymams iš esmės pritarė. Profesinės sąjungos raštu jau kreipėsi į vidaus reikalų ministrą su prašymu įvertinti Utenos aps. VPK Migracijos skyriaus pertvarkos atitikimą valstybės politikos migracijos siekiams. Ministro kartu prašoma skubiau reaguoti į Utenos aps. VPK priimtą sprendimą naikinti Migracijos skyriaus Anykščių grupę ir kitus Utenos aps. VPK Migracijos skyriaus padalinius.

 

Profesinių sąjungų nuomone, savivaldybė, gindama joje gyvenančių Lietuvos Respublikos piliečių interesus, turėtų būti aktyvi ir kuo skubiau imtis veiksmų, kad valstybės teikiamos paslaugos migracijos srityje vietos gyventojams būtų ir toliau lengvai prieinamos bei atitinkančios jų poreikius. 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?