Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinės sąjungos atstovams ir partneriams – lyderystės mokymai
2020-10-29

Spalio 27-28 d. Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) sukvietė kartu su partneriais iš Norvegijos įgyvendinamo projekto „Geresnis socialinis dialogas – geresnės darbo sąlygos“ dalyvius į lyderystės mokymus. Juos vedė „Adizes instituto sertifikuotas vyr. konsultantas, šio instituto Lietuvos filialo vadovas, Adizes aukštosios Vadybos mokyklos (JAV) dekanas dr. Virginijus Kundrotas, o mokymuose dalyvavo per 70 projekto dalyvių. Pandemijos akivaizdoje mokymai vyko nuotoliniu būdu, „Zoom“ platformoje.

 

Dr. V. Kundrotas dviejų dienų seminare, pavadintame „Lyderystė XXI a.: kokių įgūdžių reikia šiuolaikiniam lyderiui, kad valdyti sisteminius pokyčius ir užtikrinti socialinį dialogą?“, daugiausiai dėmesio skyrė lyderystės sąvokos apibrėžimui, skirtingose organizacijose vykstančių procesų klasifikavimui, organizacijų veiklos tikslams ir būdams šiuos tikslus pasiekti.

 

Vladimir Banel, NPPSS pirmininkas, sako, kad stiprūs lyderiai yra neatskiriama ir viena svarbiausių bet kokios stiprios organizacijos dalis. Būtent todėl projekto dalyviams buvo pasiūlyta dvi dienas gilintis į lyderystės temą.

 

„Būtent lyderiai geba sutelkti organizacijas, jose dirbančius žmones, sutelkia kolektyvą, skatina organizacijas įgyvendinti pokyčius ir judėti į priekį. Mums labai svarbu, kad mūsų profesinių sąjungų žmonės, o taip pat mūsų projekte dalyvaujantys partneriai – valstybės institucijų atstovai ir įvairaus lygio vadovai – suvoktų lyderystės svarbą ir gilintų savo žinias ir įgūdžius šioje srityje. Žiūrime į tai, kaip į būdą stiprinti socialinį dialogą“, – sako V. Banel.

 

Dvi dienas su profesinių sąjungų ir valstybės institucijų atstovais bendravęs dr. V. Kundrotas ypač daug dėmesio skyrė praktiniams vadybos, organizacijų valdymo, vadovavimo aspektams ir patarimams.

 

„Lyderiais ne gimstama, o tampama. Tam ir buvo skirtas šis mūsų renginys. Daugiausiai dėmesio jame skyrėme sprendimų priėmimo ir įgyvendinimo organizacijose principams, vadybos stiliams, konfliktų organizacijose ištakoms ir konstruktyviems jų sprendimams, pokyčių įgyvendinimo principams, pasitikėjimo ir pagarbos kultūros organizacijose plėtrai. Neklysiu teigdamas, kad visa tai yra labai svarbu planuojant ir įgyvendinant pokyčius,  vystant efektyvų dialogą tarp socialinių partnerių“, – aiškina dr. V. Kundrotas.

 

Bet kokie pokyčiai, pasak jo, organizacijoms sukelia didelius iššūkius bei problemas, ir tik nuo lyderių priklauso ar tos problemos yra paverčiamos galimybėmis. Be to, lyderių vaidmuo yra ypač svarbus ne tik priimant sprendimus, tačiau ir juos įgyvendinant.

 

Dr. V. Kundrotas išskyrė ir dažniausiai laukiamus idealaus vadovo bruožus: orientaciją į rezultatą, sistemišką našumą, strateginį požiūrį, rizikos prisiėmimą, komandos būrimą. „Suprantama, realiame gyvenime tobulų vadovų apskritai nėra. Tačiau tokiu atveju gelbėja vienas kitą papildančios komandos subūrimas ir darbas su ja. Tai padaryti efektyviam vadovui būtina“.

 

Lyderystės mokymai antrai projekto „Geresnis socialinis dialogas – geresnės darbo sąlygos“ grupei bus surengti lapkričio 17-18 dienomis. Jie taip pat vyks nuotoliniu būdu.

 

Projekto dalyviams taip pat bus surengti efektyvios komunikacijos, kolektyvinių derybų mokymai, taip pat socialinio dialogo gebėjimų tobulinimo ir darbo sąlygų gerinimo baigiamieji mokymai. Be to, kitų metų vasarą 12 projekto dalyvių lankysis Norvegijoje, kur susipažins su šios šalies socialinio dialogo principais.

 

Projektą, finansuojamą 2014–2021 m. Norvegijos finansinio mechanizmo „Socialinis dialogas – deramas darbas“ programos lėšomis, NPPSS įgyvendina su Norvegijos profesinių sąjungų organizacija „Fagforbundet“ ir šios šalies savivaldos asociacija „KS“. Jis yra skirtas Ugniagesių gelbėtojų ir Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinėms sąjungoms, o taip pat šių šakų darbdavių organizacijoms – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui ir Aplinkos apsaugos departamentui. Projekto mokymuose dalyvauja ir kitų NPPSS šakinių profesinių sąjungų lyderiai.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?