Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinės sąjungos atstovai susitiko su Aplinkos apsaugos departamento vadovybe
2021-08-02

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) atstovai susitiko su Aplinkos apsaugos departamento (AAD) vadovybe. Daugiausiai dėmesio susitikime buvo skirta LAASDPS nariams bei AAD darbuotojams ypač svarbiam klausimui dėl suminės darbo laiko apskaitos įvedimo. 

 

LAASDPS buvo informuota apie AAD ketinimus įvesti suminę darbo laiko apskaitą, tad buvo pradėtos konsultacijos šiuo klausimu. 

 

Profesinės sąjungos pirmininkas Vaidas Laukys sako, kad situacija šiuo klausimu yra kebli. „Jaučiame didėjantį visuomenės dėmesį aplinkos apsaugai, kyla žiedinės ekonomikos, tvaraus vartojimo ir gamybos idėjos. Neatsilieka ir politikai bei valdininkai, nuolat pabrėžiantys, kaip jiems rūpi švari ir tvari aplinka. Deja, tačiau kol kas tai lieka tik tuščiomis kalbomis. Nes sprendimų, kurie būtini norint sukurti šiuolaikišką aplinkosaugą šalyje, vis dar nėra. Labai tikiuosi, kad aplinkosaugoje nesulauksime situacijos, kokią dabar turime su Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, kuomet pro kiauras sienas traukia šimtai pabėgėlių. O darbai ne tik vienoje įstaigoje, bet ir visoje Vyriausybėje, užverda tik pūliniui pratrūkus“, – sako V. Laukys.

 

Anot LAASDPS atstovo, panaši situacija bręsta ir aplinkosaugoje. Pastaruoju metu noras įvesti pakeitimus dėl darbo organizavimo yra labai aiškiai nukreiptas į sistemoje dirbančių aplinkosaugininkų darbo sąlygų bloginimą. Pokyčiai lems tai, kad pasyvus budėjimas, reglamentuojamas Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatyme, bus pakeistas pamaininiu darbu vakarais, savaitgaliais ir švenčių dienomis. To pasėkoje pareigūnai nukentės finansiškai, o už tą patį atlygį turės atlikti daugiau darbų. 

 

„Vargu ar nuo to padidės aplinkosaugos kokybė. Yra rizika, kad sistemą paliks dalis patyrusių pareigūnų, o kiti bus priversti dirbti dar didesniais krūviais. Nauji darbuotojai neturės tiek patirties, kad operatyviai spręstų gausybę klausimų“, – teigia V. Laukys.

 

Susitikimo metu LAASDPS pabrėžė, kad be papildomo finansavimo išsiversti su vis gausėjančiais pranešimais apie aplinkosauginius pažeidimus, sudėtingėjančiais teisminiais procesais ir augančiomis papildomomis funkcijomis bei krūviais aplinkosaugos sistemoje (ne tik AAD, bet ir kitose Aplinkos ministerijai pavaldžiose įstaigose) bus neįmanoma išsiversti. AAD turi ne tik reikalauti darbo rezultatų iš darbuotojų, bet ir įsiklausyti į jų teikiamus siūlymus, rekomendacijas, rasti galimas išeitis, reikiamus ir trūkstamus resursus optimaliam sistemos valdymui.

 

Konsultacijų dėl suminės darbo laiko apskaitos tvarkos keitimo metu sprendimų nebuvo priimta. AAD direktorius R. Sakalauskas teigė, kad girdi AAD darbuotojų ir jų atstovų išsakomus lūkesčius, galimas rizikas dėl pokyčių ir nori rasti kompromisinį variantą. Galvojama peržiūrėti AAD darbuotojų darbo krūvius, pagal poreikį ir prioritetus, juos keisti, sumažinti proporcingai didėjančiam poreikiui reaguoti į aplinkosauginius pranešimus. Susitikimo dalyviai sutarė, kad kitame susitikime apsvarstys abiejų socialinių partnerių pateiktus argumentus, pasidalins ir inicijuos būtinų teisės aktų pakeitimus dėl aplinkosaugos darbo tobulinimo.

 

LAASDPS, savo ruožtu, dėl būtinų sprendimų aplinkosaugos sistemoje kreipsis ne tik į Aplinkos ministeriją, bet ir į Seimą.

 

Susitikimo metu taip pat buvo diskutuojama ir kitais klausimais: dėl taikinimo komisijos reglamento, darbuotojų motyvacinės sistemos, darbo sąlygų.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?