Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinės sąjungos atstovai susitikimo su Aplinkos apsaugos agentūros vadovybe
2023-04-07

Šią savaitę įvyko Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) filialo Aplinkos apsaugos agentūroje (AAA) atstovų susitikimas su agentūros vadovybe. Susitikimo metu daugiausiai dėmesio buvo skirta diskusijoms apie darbuotojų trūkumą agentūroje ir su tuo susijusį didesnį darbo krūvį čia dirbantiems žmonėms.

 

„Agentūros vadovybė mato šią problemą, išgirdome jų įsipareigojimą ją spręsti. Buvo kalbama apie pagalbą tam tikriems agentūros skyriams, visų pirma stiprinant kompetencijas per aplinkos būklės analitikos centrą. Esminė problema, neleidžianti agentūrai išspręsti šio klausimo, anot jos vadovų, yra lėšų trūkumas. Visgi mes esame įsitikinę, kad klausimas turi būti kuo skubiau išspręstas, o ne permestas ant agentūroje dirbančių žmonių pečių“, – sako Rasa Skeirienė, LAASDPS filialo AAA vadovė.

 

Nuomonėmis apsikeista ir dėl Aplinkos ministerijos reikalavimo užduotis atlikti penkiomis dienomis anksčiau. „Esant dabartiniams darbo krūviams išpildyti tokio reikalavimo yra neįmanoma. Nes dėl greičio gali nukentėti kokybė. Atkreipėme vadovybės dėmesį į tai, kad yra daugybė didelės apimties, sudėtingų klausimų, kuriems atlikimo greičio kriterijus negali būti taikomas“, – teigia R. Skeireinė.

 

Profesinės sąjungos atstovai iš agentūros vadovų taip pat norėjo išgirsti kokios priežastys lėmė ministerijos sprendimą mažinti agentūros darbo užmokesčio fondą ir kaip bus sprendžiama ši problema. Visgi AAA vadovybė atsakė, kad aplinkos ministerijos vizija nesutapo su pateiktomis proveržio Agentūros priemonėmis, o šiuo metu agentūroje atliekamas auditas, su kuriuo bus prašoma susipažinti visų darbuotojų.


Darbuotojams sumažinti administracinę naštą, anot LAASDPS atstovų, padėtų kai kurių perteklinių funkcijų atsisakymas.


„Prioritetu iškeltas klausimas dėl patikrinimų prieš veiklos pradžią. Už šį darbą žmonėms papildomai mokama, tačiau įtraukus šią funkciją į AAA nuostatus, apmokėjimo nebeliktų. Mes matome neefektyviai naudojamas lėšas, laiko resursus, kuomet vykstama iš vieno Lietuvos krašto į kitą, į objektus, kur veikla dar nevykdoma. Šis klausimas privalo būti išspręstas kuo skubiau visai atsisakant patikrinimų prieš veiklos pradžią arba tobulinti taisykles, numatant papildomus kriterijus, kada reikia vykti į vietą“, – R. Skeirienė.


Problemų agentūroje kyla ir su informacijos pateikimu darbuotojams. „Būtina stiprinti vidinę komunikaciją, informacija turi būti vienodą pateikiama ir prieinama visiems darbuotojams. Kitu atveju atsiranda daug erdvės interpretacijoms ir nepasitenkinimams“, – pažymi profsąjungos atstovė.


Susitikimo metu buvo pasitikslinta ar visiems agentūros darbuotojams taikomas Civilinis draudimas dėl priimamų sprendimų, kai esant nepalankioms aplinkybėms teismo išlaidos nukreipiamos į asmeninę specialisto atsakomybę. AAA vadovybė patikino, kad kol kas nėrą tokių atvejų, tačiau Teisingumo ministerija jau pareikalavusi taikyti priemones nukreipiančias į sprendimą priėmusius asmenis.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?