Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinė sąjunga: VRM atsakymas dėl ugniagesių finansavimo mūsų netenkina
2017-09-27

Prieš kurį laiką ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga (UGPS) kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją (VRM) dėl 2018 m. finansavimo priešgaisrinės saugos funkcijų vykdymui ir papildomam darbo užmokesčio poreikiui. Ministerija žada ieškoti papildomų finansinių išteklių, o profesinė sąjunga nuogąstauja, kas bus, jei pinigų taip ir neatsiras.

 

UGPS, kreipdamasi į VRM, klausė, kada bus didinami ugniagesių atlyginimai, skiriami priedai už laipsnius ir stažą, grąžinti įsiskolinimai pareigūnams už neproporcingai sumažintą darbo užmokestį ir neišduotas uniformas ir kt. Be kita ko, profesinė sąjunga priminė apie žadėtus pareigūnų skiepus nuo erkinio encefalito.

 

VRM atsakyme teigiama, kad finansavimas nustatytas pagal Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) pateiktą poreikį ir valstybės biudžeto finansavimo galimybes. Tikslesnis skiriamų lėšų paskirstymas, anot VRM, bus atliktas Seimui priėmus 2018 m. valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymą.

 

VRM informavo, kad, palyginus su 2017 m., 2018 m. PAGD kartu su jam pavaldžiomis įstaigomis papildomai numatoma skirti 1148 tūkst. eurų. Tuo tarpu skiepams nuo erkinio encefalito ir atlyginimų kėlimui PAGD šiuo metu tam ieško vidiniu rezervų.

 

UGPS pirmininkas Saulius Džiautas teigia, kad VRM atsakyme nurodyti asignavimai neatitinka nei PAGD, nei savivaldybių pateiktų poreikių. Bendra PAGD ir savivaldybėms reikalinga suma viršija 12 mln. eurų.

 

„Mūsų žiniomis, PAGD iš vidinių rezervų gali sutaupyti iki 2 mln. eurų. Tokios sumos gali neužtekti patenkinti visiems poreikiams, tarp jų ir skiepų programai. Kreipėmės į VRM tam, kad ši įvardintų priemones, kurių žadama imtis, kad programa tikrai būtų įgyvendinta.

 

VRM atsakymas kelia nemažai abejonių. Kas, jei minėti rezervai skiepams bei žadėtam atlyginimų kelimui, nebus rasti? Kokių konkrečių priemonių Vyriausybė žada imtis, kad sumažintų esamą socialinių garantijų nelygybę tarp ugniagesių ir policininkų bei kitų VRM pareigūnų? Itin prastos darbo sąlygos bei maži atlyginimai motyvuoja pareigūnus ieškoti geresnės darbo vietos, todėl tai - viena iš problemų, kuriai sprendimo reikia jau dabar“, - teigia S. Džiautas.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?