Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinė sąjunga: policijos pareigūnai turi teisę į poilsį bei pietus
2017-04-13

Lietuvos policijos profesinė sąjunga (LPPS) kreipėsi į Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovybę dėl pertraukos pailsėti ir pavalgyti neįskaitymo į pareigūnų darbo laiką.

 

Dar 2016 metų pab. profesinė sąjunga raštu kreipėsi į Šiaulių AVPK dėl darbo laiko ir pertraukos pailsėti ir pavalgyti suteikimo. Tuomet buvo prašoma imtis aktyvių veiksmų  ir užtikrinti pareigūnams galimybę pavalgyti tarnybos metu, tą laiką įskaitant į darbo laiką ir apmokant už jį teisės aktų nustatyta tvarka.

 

Šiaulių AVPK teigė, kad pareigūnams, kuriems pamaina trunka iki 12 val., yra suteikiama vienos valandos pertrauka, skirta pailsėti ir pavalgyti. Jos metu pareigūnas gali palikti savo tarnybos vietą, pertraukos laikas neįskaitomas į pamainos trukmę. Vadovybės teigimu, nėra žinomi faktai, kad Šiaulių AVPK pareigūnai pertraukos pailsėti ir pavalgyti metu negali palikti savo tarnybos vietos. 

 

Profesinės sąjungos žiniomis, tokių faktų yra ir jų yra nemažai.

 

„Tokios situacijos kartojasi nuolatos, nes pareigūnai, pagal tarnybos užduotis nurodytu laiku turintys eiti pietauti, tiesiog negali pasinaudoti šia teise dėl įvykių gausos. Dažnai pietaujama ne tada, kada reikėtų, o tada, kada realiai atsiranda tam galimybė”, – teigia LPPS pirmininkė R. Katinienė.

 

LPPS akcentuoja, kad Lietuvos policijos generalinio komisaro įsakymų vykdymas bei nepertraukiamo policijos darbo užtikrinimas negali sąlygoti tarnybos santykius reguliuojančių teisės aktų nesilaikymo. Be to, negali būti pažeidžiamos pareigūnų teisės, pagal kurias kiekvienas turi teisę turėti pertrauką poilsiui.

 

LPPS prašo Šiaulių AVPK patvirtinti sąrašą pareigybių, kurias einantiems darbuotojams dėl darbo sąlygų negalintiems palikti darbo vietos bei tinkamai pasinaudoti pertrauka pailsėti ir pavalgyti, tokia pertrauka būtų įskaitoma į darbo laiko trukmę, sudarant sąlygas pavalgyti tarnybos metu.     

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?