„Finansavimas policijai per penkerius metus sumažėjo daugiau nei 25 proc., iš jų apie 120 mln. buvo sumažintas vien darbo užmokesčiui. Pinigų trūksta atlyginimams, socialinėms garantijoms, kurui, reagavimui į įvykius, tarnybinėms uniformoms, automobiliams remontuoti, patalpų renovacijai ir t.t. Gal Premjeras galėtų patarti kurią iš minėtų „skylių” pradėti lopyti? Policijoje viskas tampriai susiję: nėra pinigų atlyginimams, pareigūnai palieka tarnybą, gresia reali situacija, kad nuvykti į įvykius ar patruliuoti gatvėse greitai nebus kam, jau nekalbant apie skurdą komisariatuose ir tai, kad trūksta pinigų kurui...Todėl Premjero ketinimai, kaip gražiai neskambėtų, atrodo populistiniai”, - sako Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė.
Pareigūnai taip pat pastebi, jog Premjeras, skirtingai nei geri šachmatininkai, nemato kelių ėjimų į priekį.
„Štai ir šiandien ponas A. Butkevičius stebėjosi milžiniškais šešėlinės ekonomikos mastais. Mes apie tai kalbame jau gerą pusmetį. Ir sakome, kad investicijos į teisėsaugą, jos stiprinimas būtų pats puikiausias vaistas, kuris padėtų valstybei kovoti su šešėliu. Manau, kad tokios investicijos, per šešėlinės ekonomikos dalies mažėjimą, atsipirktų per metus ar du. O tai reikštų papildomas biudžeto pajamas ir didesnius pinigus ne tik teisėsaugai, tačiau ir mokytojams ar sveikatos priežiūros darbuotojams”, - teigia R. Katinienė.
Pastarųjų mėnesių įvykiai byloja apie tai, kad policijos sistema išgyvena krizę. Dėl lėšų stokos policija nebegali laiku atvykti, kai pagalbos reikia nedelsiant. Jeigu politikai ir toliau nesiims teisėsaugos problemų sprendimo ir neskirs papildomo deramo finansavimo (teisėsaugos sistemai trūksta apie 400 mln.litų) situacija tik blogės, o visuomenės saugumas mažės.