Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pradėtos spręsti Lavoriškių užkardos darbo organizavimo problemos
2017-12-08

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės Lavoriškių užkardos pareigūnai ir profesinės sąjungos atstovai su VSAT vadu Renatu Požėla ir Vilniaus rinktinės vadovybe aptarė įstaigos darbuotojų darbo krūvį, darbo organizavimą ir kitas problemas.

 

Lapkričio pabaigoje Lavoriškių užkardos pareigūnai savo problemas raštu išdėstė VSAT vadui ir Nacionaliniam pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimui (NPPSS). Anot pareigūnų, svarbu ne tik didinti darbo užmokestį, bet ir užtikrinti tinkamas darbo sąlygas bei sureguliuoti krūvius.

 

R. Požėla padėkojo už pareigūnų iškeltas problemas ir užtikrino, kad jas bus imtasi nedelsiant spręsti. Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos (LPPPS), priklausančios NPPSS, pirmininkas Vladimir Banel paragino pasieniečius ir toliau netylėti, kelti klausimus ir ieškoti sprendimų.

 

„Pareigūnų iškeltas problemas galima išspręsti pačioje rinktinėje, tačiau ne visada tai pavyksta padaryti. Prireikus pagalbos, profesinė sąjunga visada pasirengusi padėti”, - teigė V. Banel.

 

Prioritetas – atlyginimų didinimui

 

„Šiuo metu vyksta derybos su Seimo frakcijomis dėl tikslinių lėšų VSAT pareigūnų atlyginimų didinimui 2018-aisiais. Kreipėmės į Premjerą, Seimo frakcijas, komitetus ir pateikėme savo siūlymus. Jei siūlymams bus pritarta, pasieniečių atlyginimai galėtų padidėti apie 100 eurų. Kitą savaitę Seimas turėtų priimti galutinį sprendimą”, - sakė V. Banel.

 

Plačiau skaitykite: Dėl didesnio atlygio kovojantys pareigūnai: kova dėl biudžeto keliasi į Seimą

 

LPPPS primena, kad šiemet sutaupytas lėšas VSAT planuoja dar šį mėnesį skirti pasieniečių atlyginimams.

 

Papildomos pajėgos – jau šį mėnesį

 

Pareigūnai pasakoja, kad darbuotojų nekomplektas šiemet Lavoriškėse pasiekė 20 proc., padidėjo ir darbo apimtys. Susitikimo metu R. Požėla užtikrino, kad nuo gruodžio 15 d. užkardai bus skirtos papildomos pajėgos. Vasario mėn. kursantams baigus mokslus, dalis pareigūnų bus paskirta būtent į šią užkardą. Reikalui esant, kartu planuojama pasitelkti Vilniaus rinktinės, kitų rinktinių ir užkardų pareigūnus, Šaulių sąjungos ir kitas pajėgas.

 

V. Banel pabrėžė, kad, pasitelkiant ir paskirstant pajėgas, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad didelis krūvis tenka pareigūnams, dirbantiems pasienio kontrolės punkte. „Tai specifinis darbas. Pasieniečiai gali patruliuoti, pavyzdžiui, kartu su Viešojo saugumo tarnybos pareigūnais, tačiau pastarieji nėra parengti sienos kontrolės darbui“.

 

Pareigūnų darbas privalo būti tinkamai apmokamas

 

Susitikimo metu aptartos ir su darbo laiko apskaita Lavoriškių užkardoje susijusios problemos. Anot pareigūnų, dažnai kyla klausimas, kaip turėtų būti apmokamas darbas poilsio dienomis ir viršvalandžiai. LPPPS pirmininkas pabrėžė, kad tabeliai ir žiniaraščiai privalo būti pildomi pagal numatytas taisykles ir jokių interpretacijų, kaip galima kitaip apmokėti išdirbtas valandas, būti negali.

 

Svarstytas ir netinkamos vėdinimo sistemos pasienio kontrolės punkte klausimas. V. Banel priminė, kad VSAT yra saugos ir sveikatos komitetai, kurie ir turėtų imtis tokių problemų sprendimo, t.y. užtikrinti sveikas ir saugias darbo sąlygas.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?