Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Policijos vadovybė pristatė planuojamus sistemos pokyčius
2020-09-22

Vakar Policijos departamente (PD) vyko policijos generalinio komisaro Renato Požėlos ir jo komandos susitikimas su socialiniais partneriais - pareigūnų interesams atstovaujančiomis profesinėmis sąjungomis. Susitikimo metu PD vadovybė pristatė pokyčius, kuriuos sistemoje planuojama įgyvendinti artimiausiu metu - 2020-2022 metais.

 

Pristatymo metu buvo akcentuojama, jog suplanuoti pokyčiai leis policijai tapti vieninga, efektyvia, kompetetinga ir atvira visuomenei organizacija, taikančia naujausius vadybos ir veiklos metodus.

 

Svarbiausi numatomų pokyčių rezultatai:

 

- Lietuvos policija 2022 m. – vienas juridinis asmuo (penkiolika savarankiškų policijos įstaigų prijungiamos prie Policijos departamento).

 

- Policijos veikla teritorijose organizuojama 5 apygardų principu.

 

- Centralizuojamos specializuotų policijos įstaigų funkcijos Policijos departamento Viešosios policijos ir  Kriminalinės policijos biuruose.

 

- Centralizuojamos administravimo (bendrųjų) funkcijų (personalo, buhalterinės apskaitos, turto valdymo, aptarnavimo,  viešųjų pirkimų, planavimo, tarptautinio bendradarbiavimo) vykdymas.

 

- Išgryninamos ir standartizuojamos teritorinių policijos veiklos padalinių vykdomos funkcijos ir struktūros, stiprinami policijos veiklos analizės ir kontrolės pajėgumai.

 

Daugiau informacijos apie pokyčius rasite prikabintoje PD prezentacijoje (policija2022 (200922)). Prašome ypač atkreipti dėmesį į 11 ir 17 šios prezentacijos skaidres, kuriose pateikiama informacija apie planuojamų pokyčių finansavimą. 

 

Baigiantis susitikimui buvo aptartas šių metų policijos finansų panaudojimas. PD vadovai akcentavo, kad be planuojamų neeilinių vertinimų (apie tai buvo kalbama rugsėjo 14 d. vykusiame susitikime), planuojamos papildomos vienkartinės motyvacinės priemonės, kurios bus skirtos visai policijos bendruomenei. Galutiniai sprendimai šiuo klausimu bus pristatyti po rugsėjo 24 d. Šiauliuose vyksiančio policijos tarybos posėdžio.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?