Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Policijos reforma: pareigūnai tikisi, kad jų negirdinti policijos vadovybė išgirs Prezidentės balsą
2016-09-28

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) vadovas Vladimir Banel sako, kad aukščiausių šalies politikų dėmesys reiškia, kad pareigūnai iškėlė rimtus ir skaudžius klausimus.

„Visų pirma noriu padėkoti Prezidentei už dėmesį teisėsaugos problemoms. Tikiuosi, kad Policijos departamento vadovybė, pastaruoju metu retai išgirstanti socialinių partnerių nuomonę, bent jau išgirs Prezidentės poziciją. Ir pristabdys reformos, kuri vykdoma eilinių pareigūnų sąskaita, įgyvendinimą tol, kol jai bus pilnai pasiruošta, - bus aiškūs reformos įgyvendinimo principai, o pareigūnai bus parengti veikti pakitusiomis sąlygomis”, - sako V. Banel.

Praėjusią savaitę NPPSS kartu su kitomis profesinėmis sąjungomis kreipėsi į Prezidentę ir kitus aukščiausius šalies vadovus, prašydami atkreipti dėmesį į policijos reformos vykdymą pažeidžiant pareigūnų teises. Po vakar vykusio D. Grybauskaitės ir policijos generalinio komisaro Lino Pernavo susitikimo Prezidentūra išplatino pranešimą, kuriame pabrėžiama, kad reforma turi vykti palaipsniui, visų pirma įvertinus pertvarkytų komisariatų patirtį, garantavus ne tik operatyvų reagavimą į įvykius, bet ir ikiteisminių tyrimų kokybę, o svarbiausia – nusikaltimų išaiškinamumą.

„Šiandien mes pakartotinai kreipėmės į policijos vadovybę. Prašome paaiškinti, kaip ir kokiais veiksmais įgyvendinant reformą bus gerinama ikiteisminio tyrimo kokybė,  didinamas nusikaltimų išaiškinamumas,  planuojami rezultatai. Norime sužinoti, kada bus pristatyti įvykdytos kriminalinės policijos reformos rezultatai, kaip vyks prevencinis darbas, kada ir kokia forma bus pristatyti policijos komisariatų, pertvarkytų pagal šiuo metu vykdomą reformą, veiklos rezultatai“, - pasakoja teigia V. Banel.

NPPSS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?