Dėl policijos vykdomos reformos pastaruoju metu skundžiasi ir šalies gyventojai, ir pareigūnai. Pasak Prezidentės, skubota reforma kol kas kelia daugiau klausimų, nei suteikia atsakymų.
Prezidentė pabrėžia, kad policijos vadovybė turi labai atsakingai įvertinti 20 iš 65 teritorinių komisariatų pradėtų pertvarkų rezultatus, įsitikinti, kad jos tikrai pasiteisino – tai yra užtikrinti, jog policija dirba geriau, o žmonės jaučiasi saugiau – ir tik tuomet tęsti reformą.
Šalies vadovės teigimu, reagavimo greitis negali tapti vieninteliu reformos tikslu, būtinas sisteminis požiūris. Policijos profesionalumas ir tyrimų kokybė, nusikalstamumo mažinimas ir spartesnis nusikaltimų išaiškinamumas, didesnis šalies gyventojų saugumas negali būti nustumti į antrą planą.
Todėl, pasak Prezidentės, už policijos veiklos organizavimą atsakinga policijos departamento vadovybė turi užtikrinti, kad vykdant reikalingas pertvarkas policija neprarastų profesionaliausių savo pareigūnų, tiriančių sudėtingus nusikaltimus. Taip pat būtina užtikrinti, kad nenukentėtų šalies gyventojų saugumas ir būtų užtikrinta viešoji tvarka.
Prezidentė akcentuoja, kad policijos vadovybė privalo garantuoti ne tik operatyvų reagavimą į įvykius, bet ir ikiteisminių tyrimų kokybę, o svarbiausia – nusikaltimų išaiškinamumą. Taip pat vykdant pertvarką būtina tinkama komunikacija, kad visi pareigūnai būtų suprantamai informuoti apie reformos tikslus ir pasirengę pokyčiams naujomis sąlygomis.
Prezidentė pabrėžia, kad Lietuvos policijos darbas turi būti organizuotas remiantis geriausia tarptautine praktika. Birželį pradėta reforma siekiama centralizuoti policijos administravimą ir pertvarkyti padalinius.