Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Policijos pareigūnai: politikai svajoja apie kišeninę policiją
2013-09-19

“Daryti tokias išvadas mums leidžia Seimo narių Valdo Vasiliausko ir Petro Gražulio pateikti Policijos veiklos įstatymo projekto papildymai. Ponas Vasiliauskas siekia, kad policijos generalinį komisarą į pareigas skirtų ir iš jų atleistų ne šalies Prezidentas, kaip yra iki šiol, bet Vyriausybė. Gi Petras Gražulis siūlo, jog policijos generalinis komisaras už savo veiklą atsiskaitytų ne tik vidaus reikalų ministrui ir Prezidentui, bet taip pat ir Seimui. Tai yra akivaizdūs bandymai politizuoti Lietuvos policiją. Tokie veiksmai yra neįsivaizduojami jokioje civilizuotoje pasaulio šalyje”, - teigia Lietuvos policijos profesinės sąjungos vadovė Roma Katinienė.

Policijos pareigūnų bendruomenės nuomone, policijos politinis nepriklausomumas yra pamatinė vertybė ir funkcionalios policijos pagrindas.

Anot R. Katinienės, kiekvienos politinės, verslo ar interesų grupelės noras savo kišenėje turėti policiją visų pirma yra pavojingas Lietuvos žmonių saugumui. “Vien jau todėl, kad kišeninė ir politikų užgaidas tenkinanti policija niekada negalės tinkamai vykdyti savo funkcijų”.

„Labai tikiuosi, kad Seimo nariams pakaks sveiko proto ir politinės valios atmesti šias pataisas. Takoskyra tarp politikos ir policijos turi būti ryški ir neliečiama,“ - aiškina R. Katinienė.

Policijos profsąjungos nuomone, vienas iš būdų užkirsti kelią panašiems politikų bandymams politizuoti policiją, yra visiškas jos valdymo priskyrimas Prezidentui. “Policijos institucija turi išlikti depolitizuota. Kaip Teismai, Generalinė prokuratūra ar Valstybės saugumo departamentas”, - teigia R. Katinienė.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?