Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Policijos generalinis komisaras: profesinės sąjungos yra esminis policijos socialinis partneris
2020-07-24

Dar beveik mėnesį – iki šių metų rugpjūčio 20 dienos – Lietuvos gyventojai 0,6 proc. savo pernai sumokėto gyventojų pajamų mokesčio dalimi gali paremti profesines sąjungas. Žmonių finansinės paramos tikisi ir Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) bei jo šakinės organizacijos – statutinių pareigūnų interesams atstovaujančios profesinės sąjungos. Tai, kad profesinės sąjungos yra ypač svarbus socialinis partneris, pripažįsta ir policijos generalinis komisaras Renatas Požėla. 

 

– Ar statutinių pareigūnų bendruomenė yra vieninga ir stipri?

 

Kalbant apie policijos bendruomenę, manau ji yra ne tik didelė, bet ir pakankamai vieninga bei stipri. 

 

– Ar profesinės sąjungos yra svarbi šios bendruomenės dalis? Koks vaidmuo tenka joms?

 

– Profesinės sąjungos yra esminis policijos socialinis partneris, kurioms tenka svarbus vaidmuo, dirbant dėl geresnių sąlygų darbuotojams. Ypač svarbu – bendravimas ir derybos su sprendimų priėmėjais dėl geresnių sąlygų darbuotojams, didesnio finansavimo, kitų priemonių. 

 

– Ką daryti, kad profesinės sąjungos būtų dar stipresnės?

 

– Manau nuo pačių profesinių sąjungų indėlio ir įdedamo darbo bei rezultatų priklauso, kiek jos bus stiprios ar įtakingos. Manau viskas yra jūsų rankose, o mes pasirengę sudaryti sąlygas veikti ir atsiskleisti. 

 

– Kodėl pareigūnams svarbu finansiškai prisidėti prie įvairių bendruomeninių iniciatyvų?

 

  Iš dalies nuo to priklauso tų visuomeninių iniciatyvų veikla ir galimybės. Esame labai didelė organizacija, todėl ir mažas indėlis, pavyzdžiui, į policijos labdaros ir paramos fondą suteikia didžiulę naudą ir gali pagelbėti į bėdą patekusiems kolegoms.

 

Daugiau informacijos apie tai, kaip galima paremti NPPSS ir jo šakines organizacijas, galima rasti tinklapyje www.pareigunai.lt/deklaravimas 

--

 
DELFI / Domanto Pipo nuotrauka.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?