Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Po pareigūnų protesto – profesines sąjungas palaikanti VRM pozicija
2017-05-09

Po pareigūnų protesto ir kreipimosi į Vidaus reikalų ministeriją dėl Utenos apskr. vyriausiojo policijos komisariato viršininko Vytauto Vaiškūno galimai neteisėtų veiksmų profesinė sąjunga sulaukė ministeirjos atsako.

 

Plačiau skaitykite: Policijos pareigūnai protestavo prieš vienvaldystę propaguojantį vaodvą

 

Primename, kad Utenos apskr. VPK vykusio pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimo metu į komisiją deleguotam profesinių sąjungų atstovui nebuvo leista dalyvauti nei komisijos nario, nei stebėtojo teisėmis. Utenos apskr. VPK vadovybė savo veiksmus motyvavo bendro rašto apie veikiančių profesinių sąjungų susitarimą skirti konkretų asmenį nebuvimu. Tokio dokumento nebuvimas praeitų metų rudenį nebuvo kliūtis. Be to, teisės aktai neįpareigoja įstaigai pateikti susitarimo raštu.

 

VRM: neturėtume didinti administracinės naštos

 

Vidaus reikalų ministerijos atsakyme, kurį pasirašė viceministras Česlovas Mulma, rašoma kad normos, reglamentuojančios komisijos sudarymą, yra nustatytos. Tačiau nuostatos dėl profesinių sąjungų bendro atstovo paskyrimo, anot VRM, nedetalizuotos.

 

„Siekiant atsisakyti perteklinio susirašinėjimo ir nedidinti adminisracinės naštos, manytina, kad tuo atveju, kai viena iš profesinių sąjungų raštu pateikia informaciją apie tai, kad bendru sutarimu deleguoja vieną atstovą, o kitos profesinės sąjungos per nustatytą laiką minėtos informacijos nepateikia, turėtų būti laikoma tinkamu informavimu apie bendrą profesinių sąjungų atstovą, ir vidaus reikalų įstaigos vadovas nurodytą atstovą turi skirti komisijos nariu“, - teigiama VRM rašte, išsiųstame visoms vidaus reikalų sistemos statutinėms įstaigoms.

 

Nėra nustatyta, kad vertinimo komisijos nariu skiriamas konkretus asmuo

 

Suformuotoje teisminėje praktikoje ir Vidaus tarnybos statute nėra nustatyta, kad tarnybinės veiklos vertinimo komisijos nariu turi būti skiriamas konkretus profesinės sąjungos atstovas. Todėl, anot VRM, manytina, kad tuo atveju, kai nėra galimybės sudarant tarnybinės veiklos vertinimo komisiją jos nariu skirti konkretų asmenį, vertinimo komisijos nariu gali būti skiriamas atitinkamos profesinės sąjungos atstovas, nenurodant konkretaus asmens. 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?