Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pertvarka sukiršino pareigūnų profsąjungą ir policijos vadovybę
2016-09-27

Policijos vadovybė atkerta, kad visų pareigūnų parengimas vienodas, todėl nieko nenutiks, jei sėdimą darbą jie kartais pakeis į darbą gatvėje.

Taip kova su nusikalstamumu esą taptų efektyvesnė, o galiausiai pavyktų sutaupyti ir taip trūkstamų pinigų. Pagal planą pradedančio pareigūno alga jau po ketverių metų siektų 1000 eurų, vietoje dabar mokamų 600. Tačiau dalis pareigūnų nepatenkinti – kai kuriems darbas su dokumentais mielesnis nei darbas gatvėje.

„Keliu viešą klausimą, ar ant šitų tinginių ir miegančių pakilo policijos reitingai. Ar šitie žmonės va sako tingėjimu ir blogu darbu darė viską, kad visuomenė jais pasitiki. Taip kalbėti neatsakinga. Žmonės aiškiai sako, jei aš sėdėjau prie stalo, jei aš tyriau bylas, jei dirbau su medžiagom, tai pasiimkit savo patruliavimą sau ir patruliuokite. Nesakau, kad vyksta drastiškas atleidimas, bet procedūros, priemonės, pertvarkos, visuma šių dalykų skatina žmones trauktis, o ne ateiti. Ir nebūtinai traukiasi tie blogi, apie kuriuose jie kalba – dirbantys prie stalo, miegantys ir panašiai“, – teigė pareigūnų profsąjungų vadovas Vladimir Banel.

Per metus iš policijos pasitraukė apie 500 pareigūnų. Į dalies jų vietą priimti nauji žmonės. Policijos vadas griežtas – iš 9000 pareigūnų šiandien tik 1600 patruliuoja gatvėse, kiti sėdi kabinetuose. Norima patrulių skaičių bent jau padvigubinti. Spręsti kasdienes situacijas esą moka kiekvienas pareigūnas, nes visi baigė tą patį parengimo kursą.

„Pertvarkos esmė yra labai paprasta. Kuo daugiau policijos pareigūnų gatvėje, kuo greitesnis reagavimas į įvykius ir, aišku, dėmesys nukentėjusiajam. Be abejo, svarbus dalykas, tai antras mūsų viršininkas tai yra tie policininkai gatvėje. Policininkas nori oraus darbo užmokesčio ir tinkamo aprūpinimo. Policijos pareigūnai turi tą patį išsilavinimą, baigė tas pačias mokymo įstaigas ir visi yra vienodai parengti“, – sakė policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

Reforma esą bus vykdoma pamažu, pareigūnams, dirbantiems prie stalo, bus skirti apmokymai. Tačiau profsąjungų tai neįtikina. Plačiau apie tai TV3 reportaže: http://www.tv3.lt/naujiena/884806/pertvarka-sukirsino-pareigunu-profsajunga-ir-policijos-vadovybe

TV3.LT informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?