Pagalba
3200
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pasitvirtino faktai apie ugniagesių išnaudojimą
2017-08-31

Po Vidaus reikalų ministerijos Korupcijos prevencijos ir vidaus tyrimų skyriaus pradėto tyrimo dėl galimo ugniagesių išnaudojimo, iš pareigų atleistas Druskininkų priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos (PGT) viršininkas Sigitas Matulevičius.

 

Atleidžiamas iš tarnybos pareigūnas pasiprašė pats, sužinojęs apie atliekamą patikrinimą, ketvirtadienį pranešė ministerija. S.Matulevčius Druskininkų ugniagesiams vadovavo 25 metus.

 

Tyrimas buvo pradėtas birželio 28 dieną, S.Matulevičius tarnybą paliko rugpjūčio 14 dieną, BNS informavo vidaus reikalų ministro patarėjas Karolis Vaitkevičius.

 

Tyrimo metu paaiškėjo, kad ugniagesiams buvo nurodoma atlikti įvairius ūkio darbus: pristatyti tam tikras statybines medžiagas į viršininko namus, plauti asmeninius vadovų automobilius ir kt. Buvęs viršininkas tikino, kad pasitaręs su budinčių pamainų pareigūnais, bendru sutarimu nutarė, kad remonto darbus patalpose pareigūnai atliks ne užsiėmimų metu. Tai buvo laikoma „ūkio darbais“, kurie numatyti Druskininkų PGT vidaus tvarkos taisyklėse. S.Matulevičius pabrėžė, kad niekas nebuvo verčiamas šiuos darbus atlikti.

„Ugniagesių darbas nėra glaistyti, dažyti sienas ir kloti plyteles. Taip pat įstaigų pastatai nėra ir viešbučiai. Džiaugiuosi, kad bendruomenė jaučia pokyčius, nebijo nors ir anonimiškai pranešti apie negeroves. Turime tos drąsos rezultatus – realius pokyčius vadovybėje“, – sako vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Tyrimas pradėtas gavus anoniminį skundą VRM pasitikėjimo linija. Anonimas informavo, kad Druskininkų ugniagesių patalpose teikiamos nelegalios apgyvendinimo paslaugos, ugniagesiai verčiami dirbti remonto darbus, o remdamos ugniagesių viršininkų įkurtą sporto klubą įmonės galimai užsitikrina „gerą priešgaisrinės saugos patikrinimų rezultatą“.

 

VRM Korupcijos prevencijos ir vidaus tyrimų skyriaus pareigūnai aptiko ir ugniagesių nurodytas tarnybines patalpas, kurios, pasak VRM, labiau primena viešbučio kambarius. Tyrimo metu kai kurie pareigūnai nurodė, kad šiose patalpose S.Matulevičius organizuodavo apgyvendinimo paslaugas. S.Matulevičius tai neigė, teigdamas, kad šiose patalpose nuo jų atlaisvinimo 2000 metų niekas negyveno.

 

„Tačiau akivaizdu, kad pakankamai didelė dalis PGT ploto yra neefektyviai naudojama (pvz., mokama už šildymą), ko tiesioginėms funkcijoms nereikia“, – teigia ministerija.

 

Nuo 1992 metų Druskininkų ugniagesiams vadovavęs S.Matulevičius pradėjus tyrimą savo noru pasiprašė atleidžiamas iš pareigų. Jo prašymas buvo patenkintas. VRM teigia, kad pasitraukimas iš pareigų neatleidžia buvusio pareigūno nuo atsakomybės.

Originalų tekstą skaitykite čia: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/pasitvirtinus-faktams-apie-ugniagesiu-isnaudojima-is-pareigu-atsistatydino-druskininku-ugniagesiu-vadovas-56-847134

Luko Balandžio / 15min nuotr.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?