Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pasirašyta Valstybės sienos apsaugos šakos kolektyvinė sutartis
2019-07-09

Šiandien Vidaus reikalų ministerijoje buvo pasirašyta Valstybės sienos apsaugos šakos kolektyvinė sutartis. Sutartį pasirašė vidaus reikalų ministras bei teisėsaugos pareigūnams atstovaujančių profesinių sąjungų vadovai.

 

Naujoji sutartis gerina sistemos darbuotojų tarnybos organizavimo sąlygas, stiprina veiklos profesinėse sąjungose garantijas, apibrėžia darbuotojų motyvavimo priemones, kuriomis pasinaudoti galės tik profesinių sąjungų nariai.

 

„Derybos dėl sutarties nebuvo lengvos. Jos truko daugiau nei 3 mėnesius, šalių derybininkai buvo susitikę bene 15 kartų. Džiaugiuosi, kad naujojoje sutartyje mums pavyko įtvirtinti nuostatas ir garantijas, kurios ypač svarbios profesinių sąjungų nariams. Kaip pavyzdį galiu paminėti tai, jog profsąjungų nariai, nutarę trauktis iš tarnybos savo noru, gaus vieno mėnesio darbo užmokesčio dydžio išeitinę pašalpą,“ – sako NPPSS pirmininkas Vladimir Banel

 

Tiesa, kai kuriomis garantijomis galės pasinaudoti ne visų pareigūnų organizacijų nariai. Sutartyje nurodoma, kad garantijos galioja tik tiems pareigūnams, kurie kurios nors iš profesinių sąjungų nariais yra ne mažiau kaip trejus metus.

 

Sutartis numato, kad profesinių sąjungų atstovams šiai veiklai vykdyti skiriama iki 150 valandų tarnybos darbo laiko per metus už kurį mokamas darbo užmokestis. Papildomai profesinių sąjungų atstovams, dalyvavimui komitetų, komisijų ar darbo grupių, sudaromų VSAT ar jos struktūriniuose padaliniuose, sprendžiant klausimus, susijusius su darbuotojų darbo, profesiniais, socialinių ir ekonominių sąlygų bei garantijų klausimais, suteikiama iki 500 valandų tarnybos laiko per metus, dalijant jas tarp visų profesinių sąjungų atstovų. Be to, profsąjungų nariams dalyvavimui tokių organizacijų seminaruose, konferencijose, mokymuose ir kituose renginiuose skiriama iki 2 apmokamų tarnybos dienų.

 

Įsigaliojus sutarčiai tam tikri sprendimai turės būti derinami su profesine sąjunga. Pavyzdžiui, darbdavio iniciatyva ir tokiu atveju, kai darbuotojas nėra kaltas, atleidžiant iš darbo profesinės sąjungos atstovą, bus reikalingas išankstinis profesinės sąjungos renkamojo organo sutikimas. Taip pat VSAT su profesine sąjunga turės suderinti kriterijus dėl kasmet sudaromo tarnybinių transporto priemonių, kurios turės būti draudžiamos KASKO draudimu, sąrašo. Pagaliau, profesinės sąjungos, kuriai priklauso darbuotojas, turės gauti tarnybinių patikrinimų išvadų kopijas dėl sprendimų darbuotoją patraukti materialinėn atsakomybėn.

 

Naujoji sutartis keičia nuo 2016 metų galiojusią šakos kolektyvinę sutartį. Šis pakeitimas buvo būtinas įsigaliojus naujajam Darbo kodeksui. Sutartis pasirašyta ketverių metų laikotarpiui.

 

Rytoj Vyriausybėje bus pasirašoma Nacionalinė kolektyvinė sutartis. Sutartį taip pat pasirašys ir NPPSS, kurio nare yra ir LPPPS, vadovai.

 

JKAL4119_ 

JKAL4186_ 

JKAL4216_

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?