Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pasirašyta aplinkos apsaugos šakos kolektyvinė sutartis
2023-08-31

Aplinkos ministerijoje buvo pasirašyta Šakos kolektyvinė sutartis. Sutartį pasirašė ministerijos, Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS), Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos ir Lietuvos žemės ūkio darbuotojų profesinių sąjungų federacijos atstovai. 

 

Vaidas Laukys, NPPSS vicepirmininkas ir Susivienijimui priklausančios Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) vadovas sako, kad šios sutarties pasirašymas vainikavo beveik metus trukusį derybų procesą. 

 

„Tai yra labai svarbus žingsnis stiprinant socialinį dialogą aplinkosaugoje. Prieš metus būtent NPPSS inicijavo derybas, kurios ir baigėsi nauja šakos kolektyvine sutartimi. Tai jau antrasis toks socialinių partnerių susitarimas aplinkosaugos srityje. Derybų procesas buvo gana intensyvus, tačiau kartu ir labai dalykiškas, jo metu buvo pasiekta nemažai kompromisų. Už tai noriu padėkoti visiems derybų dalyviams. Ministerijos ir profesinių sąjungų derybininkai įsiklausė į esamas problemas, kartu ieškojo jų sprendimų būtų, gilinosi į teikiamus argumentus. Manau, kad turime tikrai kokybišką šakos kolektyvinę sutartį, – sako V. Laukys.

 

Ši sutartis, anot V. Laukio, įtvirtina tam tikrus Aplinkos ministerijos ir profesinių sąjungų įsipareigojimus, susijusius su ministerijai pavaldžių institucijų finansavimu, darbuotojų skatinimu ir motyvavimu, kvalifikacijos kėlimu, socialinio dialogo skatinimu, pavyzdžiui, pradedant derybas dėl Įstaigų lygmens kolektyvinių sutarčių. 

 

„Ypač svarbu, kad sutarties šalys įsipareigojo siekti sutarimo dėl planuojamo aplinkosaugos biudžeto ir jo paskirstymo institucijoms, – pabrėžia V. Laukys.

 

Sutartis taip pat sukuria prielaidas aplinkosaugoje standartizuoti priedų už pavadavimą ir atitinkamai papildomą darbo krūvį skyrimą. Profesinių sąjungų atstovams ir nariams numato papildomą laiką šiai veiklai.

 

„Smagu, kad sutartis pagaliau pasirašyta, tačiau džiūgauti laiko neturime. Su ministru Simonu Gentvilu sutarėme, kad kartu sieksime adekvataus finansavimo aplinkosaugos sektoriui, o greitu laiku profesinių sąjungų atstovai ir atstovai iš atskirų įstaigų susitiks Aplinkos ministerijoje ir aptars opiausias sistemos problemas ir galimus jų sprendimo būdus, – teigia NPPSS vicepirmininkas.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?