Pagalba
4500
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pasieniečiai: aktyvus socialinis dialogas taip pat prisideda prie efektyvesnės sienos apsaugos
2021-03-03

Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininkas Jevgenijus Amelinas neslepia – sienos apsaugos sistemos finansavimas kasmet didėja, gerėja pareigūnų tarnybos sąlygos, auga darbo užmokestis. Jis mano, kad aktyvus socialinis dialogas, sistemoje aktyviai vystomas jau kelerius metus, taip pat smarkiai prisideda prie gerėjančios sienos apsaugos sistemos pareigūnų kasdienybės. 

 

– Pradėkime nuo situacija valstybės sienos apsaugos sistemoje. Kokia ji, vertinant socialinio dialogo, tarnybos atmosferos prasme?

 

– Galiu tik pasidžiaugti, kad situacija Valstybės sienos apsaugos tarnyboje (VSAT) yra stabili, socialinis dialogas vyksta. Tai padeda spręsti pačias įvairiausias situacijas, sprendimus pavyksta rasti beveik visais klausimais. Tarnybos reorganizacija atlikta prieš metus, kiekvienas pareigūnas dirba savo darbą ir gauna už tai vis didesnį atlyginimą.

 

– Ar sistema yra pakankamai ir tinkamai  finansuojama? 

 

– Situacija, jei kalbėtumėme apie finansavimą, gal ir nėra ideali, tačiau kasmet gerėjanti. Pareigūnų darbo užmokestis, kaip jau minėjau, sistemingai auga, VSAT atsinaujino tarnybinį transportą. Pareigūnų tarnyba kiekvienais metais lengvėja, nes pasienio ruožuose įdiegiama vis daugiau vaizdo stebėjimo sistemų. Sukurtas naujo modelio tarnybinės uniformos, šiais metais planuojama jomis aprūpinti visus pareigūnus. Galiausiai labai svarbu ir tai, kad karantino laikotarpiu sienos apsaugos pareigūnai gauna priemokas už papildomą COVID-19 riziką, patiriamą tarnyboje. Jos siekia 10-20 proc. darbo užmokesčio. 

 

– Kaip pandemija, būtinybė įgyvendinti karantino reikalavimus pakeitė pareigūnų kasdienybę?

 

– Pakeitė. Ir gana ženkliai. Visų pirma, žymiai sumažėjo pažeidimų, nes užsidarė dauguma pasienio kontrolės punktų. Jei kalbėti apie kasdienybę, pareigūnai turi įprasti naudoti visas būtinas apsaugos priemones, juk kontaktas su COVID-19 užsikrėtusiu asmeniu galiu tykoti kiekviename žingsnyje. 

 

– Pakalbėkime apie LPPPS. Kokie buvo svarbiausi organizacijos veiklos aspektai praėjusiais metais ir kokie laukia šiemet? 

 

– Pernai daugiausiai dėmesio skyrėme narystės didinimui. Prie organizacijos prisijungė daugiau kaip 140 naujų narių. Savo žmonėms teikėme įvairias konsultacijas, teisines ir kitas paslaugas. Teko pasiraitoti rankoves ir kovojant dėl didesnio VSAT finansavimo 2021 m. Taip pat aktyviai dalyvavome derybose dėl 2021 m. nacionalinės kolektyvinės sutarties.

Šiuos darbus tęsime ir šiemet. Siūlysime naujas paslaugas bei sieksime naujų lengvatų LPPPS nariams ir jų šeimų nariams, siūlysime Vidaus tarnybos statuto pataisas, laukia derybos dėl 2022 m. nacionalinės kolektyvinės sutarties, sistemos 2022 m. biudžeto.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?