Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnų ir Vyriausybės derybos - esminiai susitarimai dar nepasiekti
2013-07-31

“Žinoma, norėtųsi greitesnių susitarimų ir konkretesnių rezultatų. Tačiau mes bandome išjudinti ilgai stovėjusį vandenį, todėl lengvų derybų ir nesitikėjome. Džiaugiamės, kad pasiekėme, jog jau kitais metais sistemos finansavimas bus padidintas 100 milijonų litų, bet tikimės, jog per kelerius  metus – jis bus grąžintas į 2008 metų lygį”, - teigia NPPSS vadovas Vladimiras Banel.

Visgi, anot V. Banel, yra dalykų, kuriuos Premjero komandai suvokti sekasi sunkiau.

“Vien tik papildomi pinigai Lietuvos teisėsaugos stipresne nepadarys. Reikalinga sisteminė reforma, kuri gerintų mūsų žmonių darbo sąlygas, didintų socialines garantijas, keltų statutinio pareigūno profesijos prestižą. Šiuos reikalavimus taip pat esame įtraukę į savo derybų nuostatas ir nesirengiame jų atsisakyti”, - aiškina NPPSS vadovas.

NPPSS atstovai pirmadienį  Premjero komandai pateikė principinį susitarimo su Vyriausybe projektą. “Iš esmės tai bus galutinis mūsų susitarimo su Vyriausybe projektas. Nuo čia išdėstytų nuostatųmes nesitrauksime nė per milimetrą. Jei  mūsų nuostatosVyriausybei tiks - susitarimas bus pasirašytas, jei ne - tuomet derybos pateks į aklavietę”, - teigia V. Banel.

“Su Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi esame sutarę susitikti rugpjūčio viduryje. Tuomet ir ims aiškėti ar politikams užteks ryžto imtis teisėsaugos sistemos reformos. Visgi galiu pasakyti, kadtaip dalykiškai derėtis su Vyriausybe dar neteko. Matau Premjero ir jo komandos norą ir pastangas keisti susiklosčiusią situaciją. Tuo šiVyriausybėskiriasi nuo jos pirmtakės, dėl kurios teisėsauga ir atsidūrė skurde”, - sako V. Banel.

Pasak NPPSS atstovų, derybas stabdo ir visiškas Vidaus reikalų ministerijos pasyvumas, sprendžiant teisėsaugos klausimus bei aukščiausių šios ministerijos vadovų nesidomėjimas derybomis.

“Paskutinius bene penkerius metus vidaus reikalų ministerija atiduodama į vizijos neturinčių politikos marginalų rankas. Būtent tokiu ministru buvo praeitos kadencijos vidaus reikalų ministras. Deje, išimtimi netapo ir ši Vyriausybė. Kol kas nematoma jokių ministro ir jo komandosrealiųpastangų.D.A. Barakausko neadekvatūs pažadai dar pavasarį didinti algas pareigūnams smarkiai nuvylė ne tik mūsų organizaciją, bet ir visą pareigūnų bendruomenę”, - aiškina NPPSS vadovas.

Per paskutinius ketverius metus tarnybą paliko daugiau nei 3,5 tūkstančio pareigūnų. Iš jų per tūkstantį - 2012 metais. Nuo 2008 m. statutinių įstaigų finansavimas Lietuvoje mažėjo daugiau nei 350 mln litų. Vien pareigūnų darbo užmokesčio fondas per šį laikotarpį sumažėjo 120 mln litų.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?