Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnai pritaria policijos reformos stabdymui, bet džiūgauti nesiruošia
2016-12-15

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) atstovai patys ne kartą akcentavo, kad būtina pristabdyti reformą, įvertinti tai, kas padaryta iki šiol, ir atnaujinti tik tuomet, kai įgyvendinimui bus pilnai pasirengta. Anot pareigūnų atstovų,tai, kas vyko iki šiol, tebuvo prastos vadybos ir komunikacijos mišinys, kuris ne stiprino policiją, o skaldė ir kiršino pareigūnų bendruomenę, deformavo pačią sistemą.

„Toks naujojo ministro sprendimas, išties, sveikintinas, ypatingai dėl to, kad priimtas nedelsiant ir nelaukiant, kas bus toliau. Pastaruosius metus, o ypač paskutinį pusmetį, policijos sistema patyrė daug smūgių, prarado daug patyrusių pareigūnų, o pokyčiai gražiai atrodė tik Policijos departamento vadovybės kalbose. Realybė deja visiškai kitokia. Tiek pareigūnai, tiek pati visuomenė nesijautė saugiai, nesuprato, kas ir kodėl vyksta. Ne kartą sakiau, kad pokyčiai būtini, tačiau svarbu juos tinkamai įgyvendinti“, - teigia NPPSS tarybos narė, Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė.

NPPSS vadovas Vladimir Banel teigia, kad pokyčiai būtini tam, kad policininkai turėtų geresnes sąlygas vykdyti savo pareigas, o už pavojingą darbą gautų atitinkamą darbo užmokestį. „Visuomenė tokiu atveju gautų kokybiškesnes viešojo saugumo paslaugas. Tačiau tokiais būdais, kaip tai buvo daroma, reforma šių tikslų nepasieks. Viliuosi, kad naujas vidaus reikalų ministras bendromis jėgomis su policijos vadovybe, profesinėmis sąjungomis, pareigūnais padės sureguliuoti policijos sistemos darbą ir pasirengimą reformai“.

Neseniai pareigūnų profesinės sąjungos kreipėsi į teismą dėl Policijos departamento vykdomų reformų įgyvendinimo. NPPSS atstovai ne kartą akcentavo, kad ši reforma kelia rimtą pavojų ne tik eiliniams policininkams, bet ir paprastiems žmonėms. Anksčiau buvo kreiptasi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę, aukščiausius šalies vadovus su prašymu stabdyti policijos reformą. 

NPPSS informacija

 (Edvard Blaževič nuotr. | alfa.lt)

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?