Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnai: premjero pažadus tirpdo ministras
2013-10-24

“Tiesa, A.Butkevičius apie papildomą finansavimą ir jau kitais metais didėsiantį pareigūnų darbo užmokestį vis dar kalba. Tačiau iš vidaus reikalų ministerijos sulaukėme žinių, kad šie papildomi biudžeto projekte numatomi pinigai bus skirti ne paprastiems pareigūnams, o įvairioms ministerijos reikmėms ir projektams”, - teigia NPPSS vadovas Vladimiras Banel.

Anot jo, skyrus minėtą sumą paprastiems pareigūnams, kaip buvo kalbama profesinių sąjungų ir Vyriausybės derybų pradžioje, būtų galima bent trumpam sustabdyti masinį pareigūnų nuotėkį iš tarnybos, be to, tai suteiktų pokyčių viltį tarnyboje likusiems žmonėms.

“Deja, tačiau vidaus reikalų ministras galvoja, kad blankų ir tušinukų gamybai, sraigtasparnių pakilimo ir nusileidimo aikštelių įrengimui ar jam artimų klapčiukų komandiruotpinigiams lėšų reikia gerokai labiau nei gatvėje budintiems patruliams ar į iškvietimus skubantiems ugniagesiams”, - sako V. Banel.

Anot NPPSS atstovų, iš skirtų 100 milijonų litų būtų pakakę metinį žemiausios grandies pareigūnų darbo užmokestį padidinti maždaug 10 procentų.

“Į 2014 metų biudžetą žiūrėjome tik kaip į pirmą būtiną žingsnį. Tam, kad policija, ugniagesiai, pasienio tarnyba liktų funkcionalios. Tam, kad visos sistemos finansavimas grįžtų į ikikrizinį - 2008 metų - lygį, reikia dar 250 milijonų litų. Apie tai jau buvome pradėję kalbėtis su Premjeru, tačiau po tokio vidaus reikalų ministro akibrokšto tolimesnės derybos būtų komplikuotos. Pačiu artimiausiu metu bandysime susitikti su Premjeru. Norime sužinoti kuri pozicija - jo ar pono Barakausko - yra tikroji ir oficiali”, - aiškina NPPSS vadovas.

Pasako jo, išeitys šioje situacijoje, belieka tik dvi. “Arba ponas Barakauskas išeina iš ministerijos, arba pareigūnai išeina į masinius protestus”.

 

NPPSS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?