Pagalba
4500
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnai: politikai ir toliau svajoja apie policijos politizavimą
2013-11-14

Anot policininkų interesus ginančios Lietuvos policijos profesinės sąjungos (LPPS) atstovų, „Drąsos kelio“ frakcijos nario Valdo Vasiliausko pateiktas Policijos veiklos įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo siūloma policijos generalinio komisaro skyrimą ir atleidimą pavesti Vyriausybei, o jo pavaldumą perduoti VRM ministrui, kuria prielaidas kišeninės ir nuo politikų norų priklausomos policijos atsiradimui.

„Sutinkame, kad pokyčiai policijos sistemoje yra būtini. Tačiau tai, ką nori įteisinti politikai, – tik noras grįžti į praeitį, kai teisėsaugos institucijų vadovai tiesiogiai priklausė nuo jų valios. Kaip žinia, teisė skirti policijos generalinį komisarą siejama su pareiga užtikrinti efektyvų sistemos funkcionavimą, darbų tęstinumą, naujovių diegimą, todėl tai nėra ir negali būti tam tikro luomo - politikų - privilegija“, - aiškina LPPS tarybos narė Sigita Šatienė.

Pareigūnų nuomone, Prezidentūrai, kurios galioje šiuo metu yra policija generalinio komisaro skyrimas, nepavyksta tinkamai susitvarkyti su pavestomis pareigomis, tačiau svertų perdavimas – nėra išeitis.

„Nūdienos įvykiai ir paskutiniojo dešimtmečio patirtis rodo, jog politikai stipriai įtakoja vadovus ir jų kuruojamas sritis. Todėl šioje situacijoje geriausias sprendimas –  ne tik Policijos, Valstybės saugumo, Specialiųjų tyrimų departamentų vadovų, bet ir kitų statutinių įstaigų vadovų skyrimas turėtų būti Prezidentūros rankose. Tokiu būdu institucijoms būtų suteiktas politinis neutralumas ir stabilumus. Tuo tarpu Vyriausybė, kartu su Prezidentūra, galėtų būti atskaitomybės institucijomis ir veiklos planavimo dalyvėmis“,  - teigiaLPPS tarybos narys Saulius Baltakis.

Dabar policijos vadovą Vidaus reikalų ministro siūlymu ir Vyriausybės teikimu penkerių metų kadencijai skiria ir atleidžia Prezidentas.

 

LPPS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?