Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnai: nauja valdžia turi imtis teisėtvarkos finansavimo didinimo
2016-10-12

Paskelbtas 2017 m. valstybės biudžeto projektas, anot Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS), parengtas neatsakingai, neįvertinus šiandieninių vidiniam šalies saugumui kylančių grėsmių. NPPSS vadovo Vladimir Banel teigimu, vidinis šalies saugumas turi būti laikomas prioritetu tiek priimant reikiamus teisės aktus, tiek planuojant biudžetą.

Pareigūnų atstovai teigia, kad tiek Vyriausybė, tiek ir pati Vidaus reikalų ministerija bei jai pavaldžios įstaigos turi atsakingai pateikti realų lėšų poreikį, kurio reikia visuomenės saugumo užtikrinimui ir pareigūnų profesijos konkurencingumo didinimui.

„Savo ruožtu Vidaus reikalų ministerija su jai pavaldžiomis įstaigomis, rodos, žaidžia žaidimą – kiek duos, tiek užteks. Metai iš metų ministerijos poreikių pateikime išskiriami minimalūs ir maksimalūs poreikiai. Praktika parodė, kad galiausiai skiriamas dar mažesnis nei minimalus finansavimas. Privalome pateikti tik realius finansavimo poreikius“, - įsitikinęs V. Banel.

Vidiniai resursai išsemti, didinti atlyginimų nėra iš ko

NPPSS atstovai teigia, kad susitvarkyti iš vidinių resursų neįmanoma. „Kad ir ką besakytų, pavyzdžiui, policijos vadovybė, esu įsitikinęs, kad vien vidinių rezervų nepakaks. Žinoma, visada galima dar labiau mažinti pareigūnų skaičių, naikinti padalinius“, - teigia V. Banel.

NPPSS prioritetai, anot V. Banel, išlieka pareigūnų darbo užmokesčio didinimas, tai yra nuoseklus „Programos 1000“ įgyvendinimas“, aprūpinimas darbui reikalingomis priemonėmis, mokymai, saugios ir sveikos darbo aplinkos užtikrinimas. Tos pačios sritys laikomos prioritetinėmis daugumoje Europos Sąjungos valstybių.

„Tai yra realus teisėtvarkos sistemos poreikis, be kurio pareigūnai negali efektyviai vykdyti savo funkcijų. Dėl lėšų trūkumo, bandymo išsiversti iš vidinių resursų ir susiduriame su policijoje ne visada efektyviai vykdomais pokyčiais. Kitose tarnybose realių pokyčių pradžios apskritai nesimato. Pareigūnai privalo tenkintis nekonkurencingais atlygiais, sudėtingomis darbo sąlygomis. Kai kuriems jų padidintas atlygis, bet už jį dar reikia ir atidirbti viršvalandžiais ar kitais būdais. Nenuostabu, kodėl patys pareigūnai palieka tarnybą“, - sako V. Banel.

Premjero melo kojos trumpos: kadencija baigsis pažadų taip ir neįvykdžius

A.Butkevičius dar šių metų pradžioje pažadėjo, kad pradedantys pareigūnai jau šių metų vasarą turi uždirbti ir uždirbs bent 600-700 eurų. NPPSS žiniomis, darbo užmokesčio kėlimas stringa. „Programa 1000“ pradėta įgyvendinti tik policijoje ir tai tik padidinus pareigūnų krūvį. Kitose tarnybose anaiptol ne visi žemiausios ir vidurinės grandies pareigūnai gauna tokį atlygį.

NPPSS iki šiol negavo nei Vyriausybės vadovo, nei Vidaus reikalų ministerijos vadovybės atsakymo į rugsėjo vidurio kreipimąsi dėl pareigūnų atlyginimų didinimo įgyvendinimo ir jo strigimo priežasčių. Profesinės sąjungos prašė pateikti išsamią informaciją apie tai, kaip Vyriausybei sekasi vykdyti įsipareigojimus didinti policininkų, ugniagesių ir kitų vidaus tarnybos pareigūnų darbo užmokestį.

NPPSS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?