Susitikimo metu pareigūnai taip pat patikino Seimo pirmininką, kad jei valdžia nesiims spręsti teisėsaugos sistemos problemų, policininkai, ugniagesiai, pasieniečiai ir kiti statutiniai pareigūnai rengs visuotines protesto akcijas Lietuvos pirmininkavimo ES renginių metų.
“Seimo pirmininkas pažadėjo paspartinti Seime įstrigusio policijos veiklos įstatymo priėmimą. Sutarėme, jog šį klausimą jis jau artimiausiu metu iškels ne tik Seimo politinėje taryboje, bet ir savo susitikimuose su Vyriausybės vadovu ir vidaus reikalų ministru. Šio įstatymo projektas Seime ne kartą svarstytas jau praėjusioje kadencijoje. Tačiau priimti šio policijos bendruomenei labai svarbaus teisės akto mūsų seimūnai nesugeba iki šiol. Ponas Gedvilas pažadėjo paskubinti su šio įstatymo priėmimu susijusius procesus”, - teigia NPPSS vadovas Vladimiras Banel.
Anot jo, pareigūnai taip pat išgirdo, jog, Seimo pirmininko nuomone, teisėsauga ir kultūra yra dvi sritys, kurioms tiesiog būtina rasti papildomą finansavimą.
“Tikiuosi, kad šios pono Gedvilo kalbos nebus tik dar vienas pareigūnams numestas pažadų kaulas, o reformai būtini teisės aktų projektai virs veikiančiais įstatymais. Atrodo, Seimo pirmininkas mus išgirdo ir sutiko, kad pažadų laikas jau baigėsi. Nes basas pareigūnas yra bene didžiausia kiekvieno nusikaltėlio svajonė”, - sako NPPSS vadovas.
Pareigūnai susitikimo metu Seimo pirmininkui taip pat įteikė praėjusią savaitę vykusio policijos bendruomenės forumo rezoliuciją, kurioje išdėstyti pareigūnų reikalavimai ir išdėstyti jų siūlomi konkretūs teisėsaugos reformos žingsniai.
Pareigūnai rezoliucijoje, be kita ko, kalba apie policijos funkcijų ir atsakomybių konsolidavimą, baudžiamosios ir administracinės teisės procedūrų optimizavimą, pareigūnų mokymo sistemos integravimą.
Tarp svarbiausių rezoliucijos reikalavimų - reikalavimai užtikrinti teisinės sistemos pokyčius ir skirti reikiamus išteklius gyventojų saugumui užtikrinti; parengti ir priimti tolesnę teisėsaugos institucijų pažangą užtikrinančius teisės aktus ir strateginio planavimo dokumentus; parengti ir priimti būtinus Policijos veiklos įstatymo, Vidaus tarnybos statuto, Baudžiamojo kodekso ir Baudžiamojo proceso kodekso, Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimus.
Anot NPPPSS atstovų, įstatymų ir jų įgyvendinamųjų teisės aktų projektus Seimas turėtų parengti ir priimti iki 2013 m. gruodžio 1 d. Be to, perskirstant 2013 m. biudžetą, reikalaujama užtikrinti policijai priskirtų papildomų funkcijų finansavimą.