Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Panaikinti tikrovės neatitinkantys kaltinimai pasienio pareigūnui
2017-06-08

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės Bardinų užkardos pareigūnas po patikros alkotesteriu buvo nušalintas nuo tarnybos. Tarnybinio patikrinimo metu paaiškėjo, kad pažeidimo požymių nėra – į darbą pareigūnas atvyko blaivus, todėl tarnybinio nusižengimo nepadarė.

 

Pagėgių rinktinės pareigūną patikrinus alkotesteriu buvo nustatytas neva 0,33 promilių girtumas. Girtumas buvo tikrinamas po apsiginklavimo, kai užkardos pareigūnai jau buvo su uniforma, todėl tą pačią dieną patikrintasis buvo nušalintas nuo tolimesnės tarnybos vykdymo. Per valandą po patikrinimo pareigūnas nuvyko į Šilutės ligoninę, kur davė kraujo mėginį girtumui nustatyti. Medicininis tyrimas parodė, kad kraujyje etilo alkoholio nerasta

 

Pareigūnas su alkotesterio parodymais nesutiko ir su Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos teisininkų pagalba tarnybinio patikrinimo metu pateikė paaiškinimą dėl galimo tarnybinio nusižengimo. Šiame paaiškinime pareigūnas pabrėžė, kad į tarnybą atvyko blaivus. Be to, akcentavo, kad jam matant nebuvo pakeistas alkotesterio matavimo antgalis, todėl jis nėra tikras, ar buvo vienintelis naudotojas. Paaiškinime argumentuotai nurodyta, kad kraujo mėginio, kuris buvo duotas išlaikant teisės aktais nustatytą ir teismų praktikoje pripažįstamą vienos valandos ribą, rezultatai yra pagrindas pripažinti jį nepadarius tarnybinio nusižengimo.

 

Į pareigūno pateiktą paaiškinimą buvo atsižvelgta. Pagėgių rinktinės štabo tarnybinio patikrinimo išvadoje teigiama, kad teisiškai reikšmingų aplinkybių, leidžiančių teigti, jog yra visi pažeidimo sudėties požymiai, nenustatyta. Tarnybinio patikrinimo metu nustatyta, kad minėtas pareigūnas į alkotesterio matavimo antgalį pūtė ne vienintelis. Tas pats antgalis buvo naudotas dviejų pareigūnų blaivumo patikrinimui. Bardinų užkardos vadui nurodyta užtikrinti, kad tikrinant pareigūnus alkotesteriu asmeniui matant būtų įdėtas naujas alkotesterio matavimo antgalis.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?