Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
PAGD: bendradarbiavimas padeda rasti sprendimus
2018-11-21

Lapkričio 21  d.  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente ugniagesių profesinių sąjungų nariai, atšaukus piketo akciją,  susitiko su šalies Vyriausybės kancleriu Algirdu Stončaičiu, vidaus reikalų viceministru Česlovu Mulma ir departamento vadovybe. Susitikimo metu buvo aptarti valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos finansavimo, aprūpinimo uniformomis ir kiti aktualūs klausimai.  

 

Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis pažymėjo, kad ugniagesių gelbėtojų finansavimo problemos yra puikiai žinomos: „Prieš savaitę jos buvo svarstytos dalyvaujant finansų viceministrui Dariui Sadeckui, o vakar – ir finansų ministrui Viliui Šapokai. Kartu su profsąjungų atstovais kalbėjome ne tik apie finansavimo galimybes, bet ir socialines garantijas. Sprendimas padidinti finansavimą buvo priimtas, tačiau kad jis būtų įgyvendintas, turės nueiti tam tikrą kelią. Seimas grąžins pirminį biudžetą Vyriausybei, Vyriausybė jį svarstys ir gruodžio 3 d. grąžins atgal į Seimą. Tikimės, kad finansavimas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui didės dar 3,5 mln. eurų.“

 

„Džiaugiuosi, kad pavyko rasti kompromisą ir susitarti, – apie susitarimą dėl didesnio tarnybos finansavimo sakė vidaus reikalų viceministras Česlovas Mulma. – Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis teigė, jog institucijoms, einančioms reformų keliu, bus padidintas finansavimas. Noriu pabrėžti, kad Vidaus reikalų ministerija visada yra pasirengusi diskusijoms, jos durys atviros ir profesinių sąjungų atstovams, su kuriais mes ne kartą esame susitikę. Jūsų poreikiai mums puikiai žinomi ir, manau, rasime galimybių ir lėšų esamoms problemoms spręsti.“

 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Kęstutis Lukošius  akcentavo, kad yra vykdoma  reorganizacija ir  ieškoma galimybių, kaip sumažinti išlaidas. Jo teigimu, einama reformų keliu – buvo sumažintas administracijos darbuotojų skaičius, reformuota Ugniagesių gelbėjimo mokykla, o  Specialiojoje priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje ir  Gaisrinių tyrimų centre dirbama  pagal darbo sutartį. Vyksta transporto ir turto optimizavimas.  

 

„Nuo sausio 1 d. bus  pereita  prie vieno juridinio vieneto. Atsakomybė koncentruojasi ir kelia didelius įsipareigojimus,“ – sakė K. Lukošius. Direktorius pasidžiaugė, kad  jei papildomai bus skirta 3,5 mln. eurų, tai suteiks galimybę 100 eurų padidinti ugniagesių atlyginimus.

 

Jis taip pat  pažymėjo, kad naujai priimtiems pareigūnams planuojama didinti pirminį aprūpinimą, jiems bus išduodamos papildomos kelnės, švarkai ir marškinėliai. Be to, į tarnybas yra išsiųstos užklausos, siekiant patikslinti specialios tarnybinės uniformos poreikį. Apsauginių drabužių pirkimas jau yra įvykęs. Pasak direktoriaus, jų bus gauta apie 1000 vienetų, tai padės išspręsti susidariusią problemą.  

 

„Yra skaičiuojamas ir skiepų poreikis.  Šiuo metu tikslinamos finansinės galimybės, tad ir šis klausimas bus išspręstas,“ – kalbėjo jis.

 

Peržiūrimos bus ir specialiosios funkcijos, analizuojant, ko galima atsisakyti. Apie tai bus diskutuojama,  pasak jo, tiek su profesinėmis sąjungomis, tiek su kitomis institucijomis.

 

Departamento vadovas pasidžiaugė, kad vykdomos prevencinės akcijos duoda gerų rezultatų ir padeda mažinti žuvusiųjų gaisruose skaičių. Jų šiais metais sumažėjo 15 proc. Žuvusiųjų gaisruose mažinimą jis įvardijo kaip vieną svarbiausių siekių.

 

Pasak K. Lukošiaus vyksta bendravimas ir su profesinių sąjungų atstovais. Jau yra parengta  kolektyvinė šakinė sutartis, kurią planuojam pasirašyti.        

Savo pranešime departamento direktorius akcentavo ir ugniagesių savanorių svarbą, pažymėdamas, kad jei vienose savivaldybėse  jie yra, tai kitose – savanorių nėra: „Todėl reikėtų dėti daugiau pastangų, kad savanorystė būtų vystoma. Kur kas geriau, kad ugniagesiai gaisruose būtų sutinkami savanorių, o ne su šakėmis.“ Kad būtų užtikrintas gyventojų saugumas, K. Lukošiaus požiūriu, reikia sutelkti visus ugniagesius, į jų gretas įtraukiant ir savanorius.  

 

Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininkas Saulius Džiautas teigė, jog 1800 pareigūnų ir tarnautojų pasirašyta peticija, kuri buvo įteikta politikams,  taip pat intensyvios derybos su Vyriausybės atstovais, subrandino rezultatą. „Neiššovus nė vienos kulkos mūšis buvo laimėtas. Todėl noriu padėkoti ugniagesių bendruomenei, kurios nariai pasirašė šią peticiją ir padėjo pasiekti rezultatų“, – sakė jis.

 

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vladimiras Banelis pripažino, jog pastarasis pusmetis, pradėjus derybas dėl biudžeto, nebuvo lengvas: „Dėkoju visiems, su kuriais kartu ieškojome geriausio sprendimo. Vyriausybės kancleris patvirtino, kad mums pavyko. Ir finansų ministro pozicija buvo tokia, kad reikia padėti tiems, kurie imasi pokyčių, kurie rūpestingai tvarkosi. Tuos 3,5 mln. eurų bus galima naudoti tik ugniagesių gelbėtojų atlyginimams. Jie turėtų pakilti apie 100 eurų. Tai bus tiksliniai pinigai. Lieka tik sulaukti biudžeto, kad tuos skaičius matytume.“

 

Pasak V. Banelio, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui kitąmet skiriamas gerokai didesnis finansavimas. Jis didinamas 8 mln. eurų ir dar pridedama 3,5 mln. eurų. „Tai dideli pinigai, taip pat ir didelė atsakomybė. Noriu jums visiems padėkoti ir kartu linkiu išlikti budriems. Ir visada prisiminkime: kai neieškai sprendimo – jo ir neįmanoma surasti. Kviečiu aktyvesnius būti ir savivaldybių ugniagesius“, – kalbėjo V. Banelis.

 

PAGD informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?