Pagalba
2230
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS sudėliojo 2017 m. strateginį veiklos planą
2017-02-07

Praėjusią savaitę vyko antroji Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) strateginio planavimo sesijos dalis. NPPSS valdyba, taryba, administracija, šakinių profesinių sąjungų tarybos nariai, atstovai ir renginio svečiai diskutavo apie organizacijai ir teisėsaugai kylančias grėsmes, galimybes ir dėliojo 2017 m. veiksmų planą.

 

NPPSS išskyrė tokias 2017 m. strategines kryptis:

 

  1. Ugdyti lyderystę  ir didinti narystę  teikiant inovatyvias ir naujas paslaugas nariams (krypties kuratorius Giedrius Krilavičius)
  2. Stiprinti pasitikėjimą ir NPPSS kaip galios centro įvaizdį per vidinę ir išorinę komunikaciją(krypties kuratorius Vaidas Laukys)
  3. Sutelkti pareigūnus bendriems tikslams: finansavimo įsisavinimo ir didinimo; sėkmingų reformų įgyvendinimo ir pokyčių skaidrumo; socialinės partnerystės stiprinimo; įstatymų priėmimo ir įgyvendinimo (krypties kurtatorė Agnė Grėblikaitė)
  4. Tarptautinio bendradarbiavimo stiprinimas (krypties kuratorė Vaidas Bratcher)

 

NPPSS pirmininkas Vladimir Banel teigia, kad 2017-ieji pareigūnų bendruomenei svarbūs dėl pokyčių vykdymo praktiškai visose tarnybose, darbo užmokesčio didinimo.

 

„Tiek Vidaus reikalų ministerijos, tiek Teisingumo ar Aplinkos ministerijose ir joms pavaldžiose įstaigose vyksta daug ir įvairių procesų, pokyčių. Šiemet kaip ir anksčiau sieksime užtikrinti maksimalią pokyčių kontrolę, vykdysime teisės aktų projektų stebėseną, teiksime siūlymus. Vieni iš naujų tikslų – kolektyvinėse šakos sutartyse aptarti finansavimo paskirstymą ir gerinti socialinį dialogą teikiant siūlymus Darbo kodeksui“, - po strateginio planavimo sesijos teigė V. Banel.

 

Apie profesinių sąjungų derybinių galių stiprinimą NPPSS kalba jau ne pirmus metus. Buvo teikti siūlymai praėjusiai Vyriausybei, dabartinė – pati kviečia išreikšti savo nuomonę. NPPSS atstovų teigimu, į Darbo kodeksą turėtų būti įtrauktos nuostatos, kurios galiotų ir statutiniams pareigūnams.

 

V. Banel sako, kad rengiant darbo teisinių santykių reguliavimo socialinį modelį, kuriuo liberalizuojamas darbo teisinių santykių reguliavimas, būtina užtikrinti darbuotojų ir darbdavių gebėjimą vesti lygiavertes, dalykiškas derybas. Pavyzdžiui, skandinavų valstybės jau daugelį metų siekia, kad profesinės sąjungos būtų stiprūs ir lygiaverčiai partneriai derybose. Tam siūlomos mokestinės lengvatos mokantiems nario mokestį profesinėms sąjungoms. Lietuvoje, anot NPPSS, taip pat turėtų būti skatinama burtis į profesines sąjungas, Darbo kodekse turėtų būti numatytas tinkamų sąlygų veiklai profsąjungoje ir darbuotojų atstovavimui sudarymas, darbuotojų švietimas, atsakomybė už trukdymą profesinių sąjungų veiklai ir kt.

 

NPPSS šiemet planuoja vykdyti atstovų mokymus, stiprinti socialinę partnerystę dalyvaujant Trišalėje taryboje, plėtoti tarptautinį bendradarbiavimą, aktyviai dalyvaujant Europos policijos konfederacijos veikloje. Be to, NPPSS ir toliau operatyviai ir nuolat viešoje erdvėje informuos pareigūnų bendruomenę ir visuomenę apie profesinės sąjungos veiklą, kels opias problemas, išsakys savo nuomonę ir teiks siūlymus.

 

Jei turite siūlymų, norite aktyviai dalyvauti profesinių sąjungų veikloje, išsakyti savo nuomonę, kelti problemas ir siekti, kad policijos pareigūnų, pasieniečių, ugniagesių, pataisos įstaigos pareigūnų ar aplinkosaugininkų darbas taptų saugesniu, o darbo sąlygas bei atlyginimas – oresniu, kviečiame prisijungti prie mūsų! Kaip tapti nariu galite sužinoti ČIA.  

 

Tekstą apie pirmą strateginio planavimo sesijos dalį rasite ČIA.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?