Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS ragina SADM nedelsiant spręsti Ginčų komisijos darbo krūvių problemą
2023-03-29

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Saulius Džiautas susitiko su Ginčų komisijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nariais. Susitikimo metu daugiausiai dėmesio buvo skirta nuosekliai blogėjančioms šios komisijos narių bei darbuotojų darbo sąlygoms, socialinei padėčiai, garantijoms.

 

Komisijos nariai Susivienijimo atstovams pateikė informaciją apie nuolat augantį komisijos gaunamų skundų skaičių. Per pirmuosius šių metų mėnesius komisija sulaukė 89 skundų, o tai yra 40 proc. daugiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį. Nepaisant to, komisijos narių skaičius  2021 m. SADM iniciatyva buvo sumažintas 7 iki 5, o šiuo metu, jau nuo 2022 m. gegužės mėnesio, Komisijoje dirba 4 nariai. 

 

„Komisija gautą skundą privalo išnagrinėti per 30 dienų. Nuo praėjusių metų gegužės mėnesio konkursas laisvoms Komisijos nario pareigoms užimti ilgą laiką skelbiamas nebuvo, o vėliau – neįvyko. Akivaizdu, kad Komisijos narių darbo sąlygos blogėja, darbo krūvis auga, o jos nariai ir darbuotojai yra priversti dirbti viršvalandžius. Visiškai nesuprantama tai, kad už juos Ministerija žmonėms nekompensuoja jokia forma. Taip būti tikrai neturėtų“, – sako S. Džiautas.

 

Nuostabą NPPSS atstovams kelia ir faktas, kad praėjusių metų pabaigoje Ginčų komisija valstybės biudžetui grąžino apie 40 tūkst. eurų sutaupytų biudžeto asignavimų, iš kurių didžiąją dalį sudarė darbo užmokesčio fondo lėšos. 

 

„Tai reiškia tik vieną – Ministerija sutaupė Komisijos narių padidėjusio ir nenormuoto darbo krūvio sąskaita. Mes manome, institucijoje susiklostė padėtis, kuomet yra aiškiai pažeidžiamos šalies Konstitucijos nuostatos. Ir tai negali būti toleruojama“, – teigia NPPSS pirmininkas.

 

NPPSS kreipėsi į socialinės apsaugos ir darbo ministrę su reikalavimu skubos tvarka inicijuoti Ginčų komisijos darbo organizavimo pokyčius, siekiant įtvirtinti Komisijos narių darbo krūvio standartų ir normų nustatymą.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?