Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Netekome kolegos Donato Minkausko
2023-08-21

Su giliu skausmu ir liūdesiu pranešame, kad netekome Donato Minkausko – profesinių sąjungų lyderio, buvusio ugniagesio-gelbėtojo, skyrininko. Siunčiame nuoširdžią užuojautą Donato šeimai, artimiesiems, kolegoms ir visiems jo bičiuliams.

 

Būtent Donato ir jo bendraminčių iniciatyva dar 1999 m. buvo įkurta Vilniaus miesto priešgaisrinės apsaugos darbuotojų profesinė sąjunga. Tai buvo pirmoji tikra darbuotojų teises ir interesus ginanti organizacija priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo sistemoje.

 

Donatas tapo šios organizacijos Valdybos nariu, o tų pačių metų pabaigoje 100 Lietuvos sostinės ugniagesių-gelbėtojų ir maždaug 200 policininkų – profsąjungiečių – jau gynė pareigūnų teises Gedimino prospekte Vilniuje surengtoje akcijoje. Aktyvi Donato ir jo kolegų veikla ženkliai prisidėjo prie to, kad ugniagesiams-gelbėtojams būtų priteistos nepriemokos už minusinį indeksavimą, už nemokėtą darbą naktį, išlaikytos socialinės garantijos, kurias norėta naikinti.

 

2000 m. Donatas dalyvavo Lietuvos ugniagesių gelbėtojų profesinių sąjungų susivienijimo steigime ir tapo organizacijos valdybos nariu, o 2005 m., kartu su kolegomis, suvienijo Vilniaus, Ukmergės ir Utenos ugniagesių profsąjungas ir prisidėjo prie Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos steigimo.

 

Donatui teko palikti tarnybą dėl sveikatos, tačiau aktyvi jo veikla profsąjungų  judėjime nepasibaigė. 2020 m. jo pastangomis buvo įkurta profesinė sąjunga „Ekspareigūnai, o Donatas buvo išrinktas šios organizacijos pirmininku. Profesinė sąjunga „Ekspareigūnai“ netrukus tapo Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) nare, o Donatas – NPPSS valdybos nariu.

 

Gindamas ekspareigūnų ir buvusių karių teises Donatas dalyvavo derybose su Vyriausybe, kėlė pareigūnams ypač svarbius jų ir karių pensijų didinimo klausimus. Sunkiose derybose jam ir kolegoms pavyko įtikinti politikus, kad pokyčiai šioje srityje yra būtini. Deja, tačiau šių pokyčių pats Donatas jau nesulaukė.

 

Donatai, mums tavęs labai trūks. Ačiū Tau už atsidavimą mūsų bendruomenei ir bendrus darbus. Ilsėkis ramybėje.

 

---

 

E. Blaževič / LRT nuotrauka.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?