Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Mokymuose – dėmesys socialiniam dialogui, komunikacijai ir darbui komandoje
2022-05-16

Balandžio pabaigoje Aukštadvaryje vyko Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) projekto „Geresnis socialinis dialogas – geresnės darbo sąlygos“ mokymų sesija, skirta sėkmingos socialinės partnerystės modeliams ir gerosios patirties praktiniams aspektams. Mokymų metu pranešimus jų dalyviams skaitė buvęs NPPSS pirmininkas Vladimir Banel, komunikacijos ekspertė Audronė Nugaraitė ir psichologė Liepa T. Valandis.

 

V. Banel savo pranešime kalbėjo apie socialinę partnerystę ir su ja susijusius profesinių sąjungų veiklos ypatumus. Daugiausiai dėmesio jame buvo skirta strateginio profesinių sąjungų veiklos planavimo būtinumui, atskiriems socialinės partnerystės, kaip proceso etapams. 

 

A. Nugaraitė akcentavo komunikacijos svarbą nuolat besikeičiančioje aplinkoje, pabrėžė vidinės ir išorinės komunikacijos skirtumus ir bendrumus. Liepa T. Valandis su mokymų dalyviais diskutavo apie organizacinę psichologiją ir tai, su kokiais vadovais ir kokioje komandoje dialogas yra įmanomas ar neįmanomas.

 

Vėliau buvo surengti praktiniai vidinės ir išorinės komunikacijos užsiėmimai.

 

Šiuose mokymuose dalyvavo 33 NPPSS šakinių profesinių sąjungų atstovai, tarybų nariai.

 

Projekto dalyvių gegužės pabaigoje dar laukia išvyka į Norvegiją. Čia vyks susitikimai su Lillestrom miesto savivaldos, policijos, ugniagesių, aplinkosaugos profesinių sąjungų atstovais. Taip pat bus aptartas ir galimas tolimesnis bendradarbiavimas su Norvegijos valstybės tarnautojų ir viešojo sektoriaus darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimu „Fagforbundet.

 

Projektą „Geresnis socialinis dialogas – geresnės darbo sąlygos, finansuojamą 2014–2021 m. Norvegijos finansinio mechanizmo „Socialinis dialogas – deramas darbas“ programos lėšomis, NPPSS įgyvendina su Norvegijos profesinių sąjungų organizacija „Fagforbundet“ ir savivaldos asociacija „KS.

 

20220429_14301720220429_16505820220429_14302720220429_111834

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?