Pagalba

  

Pagalba
Ministras S. Skvernelis pareigūnams: šiandien turite unikalią galimybę – viskas jūsų rankose
2015-09-08

Pasitarimo tikslas – bendromis pastangomis generuoti idėjas, kaip optimaliai įgyvendinti naująjį statutą, taip pat skatinti ir gerinti komandinį darbą, ugdyti asmeninės atsakomybės kultūrą.

„Statutas priimtas. Galbūt kai kas mažai tuo tikėjo, bet jis nuo sausio 1 dienos jau yra. Mitinguoti ir  skųstis nebereikia. Čia susirinkote didžiausi savo įstaigų ekspertai, geriausiai išmanantys savo veiklos sritis. Ir susirinkote ne pasiklausyti ar pasimokyti. Dabar turite padaryti „Sizifo darbą“ ar „misiją neįmanomą“ – parengti tas tvarkas, kurių reikalauja Vidaus tarnybos statutas. Niekas už jus to nepadarys. Kokias tvarkas parengsite, pagal tokias ir gyvensite bei dirbsite ateityje,“ – kreipdamasis į susirinkusius vidaus sistemos centrinių įstaigų vadovus ir pareigūnus sakė vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

2016 m. sausio 1 d. įsigalioja naujas Vidaus tarnybos statutas ir jį lydintys teisės aktai. Iki šių metų pabaigos reikia ne tik parengti net 58 naujus (arba patikslinti galiojančius) teisės aktų projektus, kurie detalizuos naujojo statuto nuostatas, bet ir tinkamai pasirengti šias nuostatas įgyvendinti.

Naujų teisės aktų įsigaliojimą pareigūnų bendruomenė sieja su tinkamu atlygiu už darbą, aiškia, skaidria vertinimo sistema ir karjera, motyvuojančiomis socialinėmis garantijomis. Visuomenė tikisi kokybiškų viešojo saugumo paslaugų.

Vidaus reikalų ministerija nori išgirsti vidaus sistemos tarnybų atstovų lūkesčius, susitarti dėl to, kokio pokyčio norima kiekvienoje srityje: ar nusiteikę diegti šiuolaikinius vadybos modelius, į rezultatus orientuotą valdymo kultūrą, efektyviau naudoti išteklius, investuoti į žmones, jų kvalifikaciją, pritraukti ir išlaikyti geriausius, ar galima konsoliduoti funkcijas, spartinti informacinių technologijų diegimą organizacijos valdyme. 

Ministras ragino pasitarimo dalyvius būti aktyviais savo tarnybų patriotais ir ekspertais, drąsiai reikšti nuomonę, dalyvauti diskusijose. „Šiandien turite unikalią galimybę – viskas jūsų rankose: siūlykite idėjas, argumentuokite, diskutuokime. Kartais sunku surasti kompromisą, nuomonės gali būti įvairios, bet reikia nebijoti jas reikšti. Turi būti oponavimas, įvairiapusė diskusija ieškant visiems priimtinų sprendimų. Kaip sugalvosite, nuspręsite – taip ir bus“, – susirinkusius drąsino ministras S. Skvernelis.

Pasitarime buvo diskutuojama apie pareigūnų karjeros galimybes, pareigybių skaičiaus nustatymą, pareigūnų kvalifikaciją, vertinimus, saugumo užtikrinimą bei sveikatos apsaugą, draudimą, kompensavimą, pajamų bei motyvacijos didinimą.

VRM informacija