Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
LPPPS susitikime su VSAT vadovybe sprendė pareigūnams aktualius klausimus
2016-07-26

Susitikime dalyvavo LPPPS pirmininkas Vladimir Banel ir LPPPS Tarybos pirmininkas Jevgenijus Amelinas.

Vienas iš aktualiausių pasieniečiams klausimų – viršvalandžių skaičiavimas. LPPPS parengė ir susitikimo metu pristatė naujo viršvalandžių tvarkos aprašo projektą. Su VSAT vadovybe susitarta, kad artmiausiomis savaitėmis vyks diskusijos ir bus priimtas sprendimas dėl aprašo patvirtinimo.

LPPPS atstovų teigimu įgyvendinant programą „1000“ pasieniečių darbo užmokestis nuo liepos 1 d. neturėtų skirtis nuo kitų vidaus tarnybos pareigūnų. Paskutiniais VSAT duomenimis, kuriuos dar žadėta patikslinti, pirminės grandies pasieniečio darbo užmokestis nuo liepos 1 d. bus apie 422 Eur, o vidurinės grandies apie 530 Eur atskaičius mokesčius. Nuo 2017 m. sausio 1 d. pradedantis pasieniečio (tiek pirminės, tiek vidurinės grandies) atlygis padidės 65 Eur dėl priedo už laipsnius. Profesinė sąjunga įsitikinusi, kad VSAT negali taip ženkliai išsiskirti iš kitų sistemai priklausančių tarnybų, nes dalis pokyčių tarnyboje jau įvykdyta, todėl tikimasi, kad naujai gauti skaičiai tai tik įrodys. Šiuo metu laukiama galutinių VSAT vadovybės sprendimų.

VSAT vadovybės teigimu, Tarnybos organizavimo programos (TOP) modernizavimas bus pradeamas tik kitais metais, iki tol būtina atlikti reikiamas procedūras. LPPPS atstovai pasiūlė nuo liepos 1 d. įvedus 40 val. darbo savaitės rėžimą pereinamuoju laikotarpiu atlikti dalinius TOP pakeitimus.  Sutarta, kad, kol bus vykdomi viešieji pirkimai ir kiti veiksmai, bus atliekami daliniai pakeitimai. Tam sukurta darbo grupė, kurioje dalyvauja LPPPS atstovas J. Amelinas.

LPPPS teigimu, C5-A10 kategorijų (pagal seną reglamentavimą) pareigūnai nuo šių metų sausio 1 d. liko tarytum atskirti, nes praėjusiais metais jų gauti priedai buvo panaikinti. Pokyčių metu buvo deklaruojama, kad atlyginimai niekam nemažės, tuo tarpu šiai pareigūnų grupei faktiškai jis sumažėjo. Su VSAT sutarta, kad šiais metais bus suorganizuoti neeiliniai vertinimai C5-A10 kategorijų pareigūnams, kuriems iki 2016 m. sausio 1 d. buvo mokami priedai. Vertinimus planuojama vykdyti antrą šių metų pusmetį, kai tik bus baigtas vertinimo komisijų narių privalomų mokymų procesas.

Profesinė sąjunga taip pat siūlo, kad tiems, kurių po 2016 m. sausio 1 d. nustatytas koeficientas nuo aukštesniojo skiriasi 0,01-0,09, taip pat būtų organizuojami neeliniai vertinimai dar šiemet. Šiuo metu šiuo klausimu laukiama VSAT sprendimo.

Plačiau apie vėlesnius susitikimus: pasieniečiai uždirbs ne mažiau nei kiti vidaus reikalų sistemos pareigūnai

LPPPS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?