Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
LPDPS pirmininkė: laikas atkreipti dėmesį į pareigūną
2023-06-20

Lietuvos policijos darbuotojų profesinės sąjungos (LPDPS) pirmininke organizacijos suvažiavime buvo išrinkta Ineta Kursevičienė. Šiose pareigose ji pakeitė ilgametį profesinės sąjungos vadovą Saulių Grigonį. I. Kursevičienė sako, kad jos suburtai komandai netrūksta noro ir patirties dirbti visos policijos bendruomenės labui.

 

– Kas Jus paskatino siekti pirmininkės posto?

 

– Esu žmogus, nebijantis atsakomybės, o žodžio davimas ir pažado tesėjimas man yra vertybė. Pasitikėjimas lyderiu, komanda, organizacija, sukuria pasitikėjimą, o jam esant galima nuveikti begales gerų ir prasmingų darbų. Mane supa daug nuoširdžių, darbščių, išmintingų žmonių. Manau, kad su jais galime pasiekti ir pačių ambicingiausių tikslų. Būtent tai – tikėjimas, kad su komanda galime nuveikti daug policijos bendruomenei reikalingų darbų – ir tapo pagrindiniu motyvu. 

 

– Kaip senai priklausote LPDPS?

 

– Organizacijos nare esu nuo 2020 metų.

 

– Kaip LPDPS atrodo dabar ir kur ją norėtumėte matyti po 3 ar 5 metų?

 

– Šiuo metu, kaip organizacija, esame maži. Tačiau profesinės sąjungos jėga apsprendžia ne tik jos narių skaičius. Turime komandą, kuriai netrūksta noro dirbti visos mūsų policijos bendruomenės labui. Ir tai yra labai svarbu. Be to, turime daug idėjų, kurias įgyvendinus teigiamą poveikį pajustų ne tik policijos bendruomenės nariai, bet ir visa visuomenė. Esu tikra: kuomet organizmas funkcionuoja darniai, laimi visi. Toks ir yra mano bei visos profesinės sąjungos siekis.

 

– Kokie svarbiausi iššūkiai laukia organizacijos?

 

– Jų yra daug. Svarbiausias – atkreipti dėmesį į žmogų, į pareigūną! Nes būtent jis yra svarbiausias visame sudėtingame policijos sistemos mechanizme. Atliepti jo poreikius, išgirsti kas jam svarbu, skatinti kalbėti. Tačiau kartu nepamiršti, kad jo priesaika, duota Tėvynei ir visuomenei, yra pats svarbiausias įsipareigojimas. Kalbu apie bet kurioje pozicijoje dirbantį policijos pareigūną. Turime labai daug profesionalų, kuriais didžiuojamės, turime gražaus jaunimo, kuris įkvepia siekti naujovių ir keistis pagal esamą laikmetį.

 

Dar vienas svarbus darbas – tarptautinio LPDPS bendradarbiavimo stiprinimas. Turime ko pasimokyti iš kolegų Vakarų, Šiaurės Europoje. Turime kuo pasidalinti ir patys. 

 

– Kaip policijos sistema atrodo šiuo metu ir kokias pagrindines problemas profesinė sąjunga gali padėti spręsti jos vadovams?

 

– Policijos sistema šiuo metu išgyvena perversmą. Manau, tai bus lūžio taškas, kuriame patirtis užleis vietą jaunystei. Tai neišvengiama, nes taip sukasi gyvenimas. Mūsų, kaip profesinės sąjungos, siekis yra išsaugoti visus policijos bendruomenės narius. Patyrusius – motyvuojant likti ir dalintis žiniomis, o jaunimą – skatinti jų semtis. Su vadovais turime gerus, diplomatiškus santykius, teiksime jiems siūlymus, sprendimus. Tikiu, kad kartu nuveiksime daug gerų darbų. 

 

Juk profesinė sąjunga visuomet yra šalia pareigūno. Mes žinome kuo jis gyvena, ką jam skauda. Su mūsų pagalba, tarpininkavimu galima išsigydyti daugelį sistemos ir bendruomenės skaudulių. Tik reikia to nuoširdžiai norėti, būti atviriems, bei sąžiningiems.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?