Lietuvos teisės aktai pareigūnams suteikia teisę tarnybos metu, esant būtinumui, panaudoti psichinę ir (ar) fizinę prievartą, šaunamąjį ginklą ar net sprogstamąsias medžiagas. Kuri iš išvardintų specialiųjų priemonių bus panaudota priklauso nuo daugybės aspektų, kuriuos reglamentuoja teisės aktai.
LPDPS bendruomenė yra įsitikinusi, kad pareigūnas situaciją įvertino teisingai ir vadovavosi įstatymais. Jis tikrai išgyveno realią grėsmę tiek savo, tiek kitų žmonių, dalyvavusių incidente, sveikatai bei gyvybei. Be to, mums nekyla abejonių, kad pareigūnas yra tam specialiai apmokytas, profesionalas.
Prokuratūros sprendimas šokiruojantis. Atsakomybės „nusimetimas“ tik parodo kompetencijų trūkumą, o pasiūlymas – „reikėjo uždėti antrankius“ skamba ne tik absurdiškai, bet ir ciniškai.
Visa policijos bendruomenė stebi šią situaciją su šiurpu. Mūsų vertinimu, tai demotyvuoja ne tik rinktis šią profesiją, bet ir, deja, pasilikti joje.
Kiekvienas Lietuvos policijos pareigūnas turi jaustis saugus vykdydamas savo funkcijas. Jis privalo būti tikras, kad panaudojus šaunamąjį ginklą jis bus garbingai apgintas, o ne pasodintas į teisiamųjų suolą.
Kyla klausimas, kaip elgtis pareigūnui, kai jam yra suteikta teisė naudoti šaunamąjį ginklą, bet tuo pačiu jis negali to padaryti, nes tie, kas įpareigojo jį ginti, saugoti ir padėti, vėliau pasmerkia, nuteisia ir taip sužlugdo gyvenimą.
Na, o tokiam prokurorui, kuris realias grėsmes sveikatai ir gyvybei vertina iš kabineto perspektyvos norisi palinkėti bent vieną dieną praleisti reaguojančiame į įvykius ekipaže. Gal tai padėtų suvokti grėsmes realiai, o ne tariamai.
Prašome visuomenės susilaikyti nuo smerkiančių komentarų pareigūno atžvilgiu, nes šis žmogus yra policijos pareigūnas, jis vykdė savo pareigą – gynė ir apgynė! Deja, kažkas drąsiai priima sprendimą - už tai jį nuteisti?
LPDPS bendruomenė yra pasirengusi suteikti visokeriopą paramą kolegai!
Mes privalome išlikti vieningi.