Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Lentvario ugniagesiai šaukiasi vidaus reikalų ministro pagalbos
2017-06-26

Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga (UGPS) kreipėsi į vidaus reikalų ministrą Eimutį Misiūną dėl Lentvario miesto gyventojų ir pačių ugniagesių gelbėtojų saugumo. Ministro prašoma rasti galimybes įsteigti papildomus etatus Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) Lentvario komandoje tam, kad kiekvienoje budinčioje pamainoje budėtų bent po 3 ugniagesius gelbėtojus.

 

UGPS raštą pasirašė Seimos narys Jonas Liesys, Trakų rajono merė Edita Rudelienė, Lentvario seniūnas Vytas Rukšėnas, Lentvario miesto bendruomenės pirmininkė Audronė Dailidėnienė, Lentvario seniūnijos gyventojų bendruomenės „Atgimimas“ pirmininkas Bronislavas Simonaitis, Lentvario „Kilimų“ bendruomenės pirminkas Ramūnas Krupaitis. 

 

Lentvario komandos darbuotojai per gegužės mėnesį 36 kartus išvyko į gaisrus ir gelbėjimo darbus. Šiuo metu budinčioje pamainoje dirba 2 ugniagesiai gelbėtojai. Atvykę į gaisro vietą 2 žmonės neturi galimybių efektyviai atlikti pirmininių gelbėjimo darbų ir turi laukti, kol atvyks papildomos priešgaisrinės pajėgos.

 

Į tiesioginį vadovą kreiptasi jau ne kartą

 

UGPS vadovas Saulius Džiautas teigia, kad profesinė sąjunga ne kartą kreipėsi į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą dėl panašių Lentvario komandos problemų, tačiau per daugelį metų nebuvo imtasi jokių veiksmų. Be kita ko, praeitais metais įgriuvo ugniagesių automobilių garažo stogas, šiuo metu garažo pastatas avarinės būklės.

 

Trakų PGT viršininko pavaduotojas, atliekantis tarnybos viršininko funkcijas, Vaidas Mikulėnas pasakoja, kad Trakų PGT praėjusią savaitę raštu pakartotinai kreipėsi į Vilniaus aps. priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininką Rimantą Steponavičių.

 

Rašte teigiama, kad nuo šių metų liepos Trakų PGT Lentvario komandoje trūks 3 darbuotojų. Tuo tarpų likę 7 darbuotojai nebeturės galimybės išeiti kasmetinių atostogų, nebus galimybės suteikti laisvas dienas už perdirbtus viršvalandžius, vienoje budinčių pamainų budės tik vienas ugniagesys gelbėtojas, bent vieno iš darbuotojų ligos atveju padėtis dar blogėtų.

 

V. Mikulėnas siūlo neatidėliotai į Lentvario komandą ugniagesiu gelbėtoju priimti kitą pasiūlytą asmenį, dirbusį statutinėse Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesio gelbėtojo pareigose. Kol kas R. Steponavičius tam nepritaria.

 

Trūksta darbuotojų, tačiau naujų priimti neleidžia

UGPS pirmininkas Saulius Džiautas teigia, kad Trakų PGT sunkiai geba sukomplektuoti netgi po du ugniagesius vienoje Lentvario komandoje, o siekiant užtikrinti efektyvų darbą dirbti vienoje pamainoje turėtų penki žmonės. Rimantas Steponavičius, kuris turėtų užtikrinti, kad vienoje pamainoje dirbtų bent po du žmones, iš esmės nieko nedaro ir problemos spręsti nesiima.

 

„Kiek man yra žinoma, Trakų PGT vadas teikia pasiūlymus priimti į laisvą etatą tai vieną, tai kitą asmenį, tačiau Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Rimantas Steponavičius vis atsisako priimti naujus žmones į tarnybą.

 

Be kita ko, verta paminėti ir faktus. Šiuo metu pradėtas tyrimas dėl to pačio Vilniaus vadovo trukdymo profesinės sąjungos veiklai. Trakų savivaldybės sudaryta avarijos tyrimo komisija yra pripažinusi jog už Lentvario gaisrinės garažo stogo griūtį yra atsakingas R. Steponavičius. Man natūraliai kyla klausimas, ar gali taip atsainiai vadovaudamas viršininkas toliau eiti pareigas, ar jis prisiims atsakomybę už savo veiksmus ir neveikimą”, - retoriškai klausia S. Džiautas.

 

V. Mikulėnas pasakoja, kad Lentvario komandai žūtbūt trūksta darbuotojų. Nuo liepos 1 d. komandą palieka net 3 darbuotojai iš 10.

 

„Turime 4 pamainas, todėl kai kuriose pamainosė turės dirbti po vieną ugniagesį. Turime suprasti ir tai, kad darbuotojai gali susirgti, jiem gali tekti dirbti viršvalandžius, o atostogų suteikti apskritai negalėsime. Įsivaizduokime situaciją – kyla gaisras, iškviečiami ugniagesiai, atvyksta vienas asmuo su gaisriniu automobiliu. Ką jis gali padaryti? Belieka laukti, kol atvyks papildomos pajėgos iš kitur.

 

Vilniaus aps. Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos motyvai, dėl kurių nenorima priimti naujų žmonių, nėra aiškūs. Jau yra parašytas tarnybinis pranešimas su konkrečiais pasiūlymais. Mums vos ne akivaizdžiai teigiama, kad esame patys kalti, dėl to, kad darbuotojai mus palieka ir išeina iš darbo. Tikimės, kad ši problema bus išspręsta kiek įmanoma greičiau“, - teigia V. Mikulėnas.

 

UGPS tikisi, kad vidaus reikalų ministras atsižvelgs į prašymą ir paves PAGD ir Vilniaus APGV vadovams nedelsiant užtikrinti Lentvario gyventojų ir pačių ugniagesių saugumą.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?