Pagalba
1900
narių
6
organizacijos
Pagalba
Lenkijos pareigūnai protestuoja: prašo didinti atlyginimus ir gerinti sąlygas
2018-07-26

Lenkijos žiniasklaida skelbia, kad policijos pareigūnai rengia protestus ir reikalauja didinti atlyginimus, pensijas ir gerinti darbo sąlygas. Lenkijos kelių policijos pareigūnai nebaudžia, o tik įspėja administracinius pažeidimus padariusius piliečius.

 

Prieš keletą dienų vykusiame Latvijos pareigūnų profesinės sąjungos Latvijas Iekšlietu Darbinieku Arodbiedrība (LIDA) rinkiminiame ataskaitiniame kongrese lankėsi ir Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimir Banel, Lenkijos profesinės sąjungos Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG przy Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej policijos ir pasienio atstovai. Lenkijos pareigūnų profesinių sąjungų atstovai supažindino Lietuvos ir Latvijos atstovus su šalyje vykstančiais procesais. Latvijos profesinė sąjunga LIDA jau išreiškė palaikymą kolegoms Lenkijoje. NPPSS, solidarizuojasi su Lenkijos pareigūnais, ir palaiko jų reikalavimus.

  

Pareigūnai nesutinka su valdžios noru atlyginimus didinti vėliau ir reikalauja, kad atlyginimai dar šiemet didėtų 150 eur, būtų tinkamai apmokama už viršvalandžius ir darbą šventinėmis dienomis, didėtų pensijos, o apmokėjimas gavus nedarbingumo pažymą būtų adekvatus. Lenkijoje šiuo metu yra apie 6 tūkst. neužpildytų pareigūnų darbo vietų.

 

Lietuvos profesinės sąjungos jau daugiau nei dešimtmetį bendradarbiauja su Lenkijos pareigūnus vienijančia profesine sąjunga. 2012 m. NPPSS priklausanti Lietuvos pasienio pareigūnų profesinė sąjunga su Lenkijos profesine sąjunga pasirašė bendradarbiavimo susitarimą.

 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?