Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
LAASPS pirmininkas apie paramą organizacijai: mums tai labai ženklios lėšos
2020-05-26

Lietuvos aplinkos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos (LAADPS) pirmininkas Eimantas Puodžiukas teigia, kad reformos aplinkos apsaugos srityje į priekį juda vėžlio žingsniu. Ir, ko gero, judėtų dar lėčiau, jei ne aktyvios ir pokyčius į priekį nuolatos stumiančios profesinės sąjungos. 

 

„Pakanka prisiminti kad ir šių metų valstybės biudžeto priėmimo procesus. Iš esmės vien socialinių partnerių spaudimo ir įvairių protesto akcijų dėka aplinkos apsaugos sistemos finansavimas išaugo beveik 3 mln. eurų. Galiu drąsiai pasakyti jog ministras ir jo komanda prie to neprisidėjo nė kiek, nors, finansavimui padidėjus ir bandė nuopelnus prisiimti sau“, – sako E. Puodžiukas.

 

Anot jo, profesinės sąjungos galėtų būti dar stipresnės ir įtakingesnės, tačiau kai kuriems dalykams tiesiog pristinga resursų – laiko, finansų, žmonių. Todėl LAADPS vadovas labai laukia įsibėgėjančio pajamų deklaravimo proceso – mat jo metu visi Lietuvos gyventojai dalį savo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio gali skirti ir profesinių sąjungų paramai. 

 

„Pernai mūsų nariai, jų artimieji, draugai, taip pat su mumis jokių sąsajų neturintys žmonės organizaciją parėmė 2700 eurų suma. Noriu visiems padėkoti už tai, mūsų organizacijai, gyvenančiai tik iš nario mokesčių, tai tikrai ženklūs pinigai. Palyginimui galiu pasakyti, kad iš savo narių per mėnesį surenkame maždaug 2500 eurų. Labai tikiuosi, kad ir šiais metais sulauksime ne mažesnės paramos“, – teigia LAADPS vadovas.

 

Jis neslepia, kad paramos pinigai yra naudojami įvairioms reikmėms, kurias apibendrinti galima dviem žodžiais – narių atstovavimui. 

 

„Tai yra įvairūs dalykai. Teisininkų ir advokatų paslaugos, kurių prireikia bėdoje atsidūrusiems mūsų nariams, ligos ar mirties pašalpos. Taip pat lyderių mokymams ir ugdymui. Visi tai galiausiai susiveda į stiprėjančią organizaciją ir geresnį atstovavimą mūsų žmonėms“. 

 

Kartu jis priduria norintis, kad aplinkosaugininkų bendruomenė ilgainiui taptų dar vieningesnė ir stipresnė. „Profesinė sąjunga, jos nariai dirba visos aplinkosaugininkų bendruomenės labui. Todėl aš labai norėčiau, kad kuo didesnis skaičius mūsų kolegų ne tik ragautų kitų nuveikto darbo vaisius, tačiau ir patys jungtųsi prie mūsų, kalbėtų apie problemas ir prisidėtų prie jų sprendimo“, – dėsto E. Puodžiukas.

 

Daugiau informacijos apie tai, kaip paremti Lietuvos aplinkos apsaugos darbuotojų profesinę sąjungą bei kitas Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo organizacijas galima rasti svetainėje www.pareigunai.lt/deklaravimas 

---

 

Sigito Strazdasuko / santarve.lt nuotr.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?