Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Komentaras dėl NATO viršūnių susitikimo Vilniuje
2023-06-22

Ineta Kursevičienė, Lietuvos policijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė

 

Vakar viena iš pareigūnų profesinių sąjungų vadovių išsakė radikalią nuomonę - neva Vilniuje jau greitai vyksiančio NATO viršūnių susitikimo metu šalies policininkai turėtų imtis vienokių ar kitokių protesto akcijų. Tam, kad būtų atkreiptas dėmesys į esamą situaciją Lietuvos policijoje. Būtina pabrėžti ir tai, kad pateikta tai buvo kaip visos šalies policijos bendruomenės nuomonė. 

 

Galima suprasti, kodėl ši nuomonė buvo išsakyta būtent dabar. Juk svarbių renginių - o NATO viršūnių susitikimas yra būtent toks - išvakarės yra puikus laikotarpis susilaukti visuomenės, žiniasklaidos dėmesio. 

 

Visgi Lietuvos policijos darbuotojų profesinei sąjungai yra nepriimtina tai, kad ši idėja buvo pateikta visos bendruomenės vardu. Kaip nepriimtina ir tai, kad kai kurie veikėjai sistemines policijos problemas nori spręsti drastiškais šantažo būdais. 

 

Taip, niekas nepaneigs, kad mūsų sistemoje vis dar netrūksta skaudulių. Tačiau kartu niekas nedrįs užginčyti, kad pokyčiai, nors ir pamažu, juda į priekį. Ne be socialinių partnerių, tų, kurie pasirinkę konstruktyvaus dialogo kelią, pagalbos. Todėl prieš NATO viršūnių susitikimą ir per jį, mūsų profesinės sąjungos nuomone, derėtų kalbėti apie tai, kaip galime padėti mūsų policijos pareigūnams padaryti viską, kad šis renginys praeitų kuo sklandžiau. Kad mums netruktų policijos pajėgų, kad visi renginių metu saugumą užtikrinantys pareigūnai būtų tinkamai aprūpinti ir pasirengę, kad pareigūnams būtų sudarytas tinkami darbo ir poilsio balansas, galiausiai, kad sistema ir toliau būtų pajėgi vykdyti savo pagrindinę funkciją - užtikrinti Lietuvos žmonių kasdienį saugumą. 

 

O jau pasibaigus NATO viršūnių susitikimui mes visi kartu grįšime prie darbų, kurie padarys Lietuvos policiją dar geresnę, šiuolaikiškesnę ir efektyvesnę. Ir kursime ją ne grasinimais ar šantažu, o racionaliu bendru darbu. 

 

--

 

Ž. Gedvilos / BNS nuotrauka.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?