Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Kandidatas į Vilniaus policijos vadovo postą: pareigūnai turi žinoti, kad jie ne sraigtelis, o svarbi sistemos dalis
2016-09-12

Šiuo metu Ukmergės rajono policijos komisariato viršininku dirbantis Mindaugas Petraukas teigia, kad dabartinė jo pareiga – užtikrinti sklandų ir efektyvų komisariato darbą, kurti darbuotojams palankią kūrybišką darbo aplinką ir teigiamą mikroklimatą.

Prašau įvardinkite svarbiausius, jūsų nuomone, darbus, kuriuos esate nuveikęs pareigūnų labui?

Mano pagrindinis uždavinys – įtraukti pareigūnus į sprendimo priėmimo procesą. Tam, kad pareigūnai būtų ne tik vykdytojai, bet ir aktyvūs proceso dalyviai. Darbuotojai turi jausti, kad sprendimų priėmimas priklauso ne tik nuo valdžios, bet ir nuo jų pačių. Mano nuomoe, pareigūnai darbe turi jaustis kaip namie. Kalbant bendrąja prasme, remiuosi demokratiniu valdymo tipu, kur vadovauja ne vienas, o komanda. Idėjos turi ateiti iš apačios į viršų, o ne nuo valdžios nuleidžiamos darbuotojams jų vykdymui. Tiek darbuotojai turi žinoti, ką ir kaip dirba vadovybė, tiek vadovybė turi žinoti, kaip dirba darbuotojai.

Ko sieksite tapęs Vilniaus AVPK vadovu?

Mano pagrindinis uždavinys – kad Vilniaus apskrities policijos pareigūnai gerai jaustųsi darbe, į darbą eitų su gera nuotaika ir nusiteikimu. Manau, šioje vietoje dar tikrai yra kur tobulėti. Tokiu būdu būtų galima pagerinti ir darbo kokybę. Ne mažiau svarbu darbuotojus įtraukti ir į sprendimų priėmimo procesą. Noriu, kad pareigūnai suprastų, jog jie nėra tik mažas sistemos sraigtelis, jie svarbi sistemos dalis. Pareigūnai turi žinoti, kad vadovas juos visada palaikys, o vadas turi žinoti, kad darbuotojai jį palaiko.

Kaip vertinate profesines sąjungas policijos sistemoje? Ar teko su jomis susidurti? Koks turėtų būti profesinės sąjungos vaidmuo teisėsaugos sistemoje?

Ukmergės rajono policijos komisariate turime profesinių sąjungų atstovus, bendraujame kaip partneriai. Kalbant apie profesinių sąjungų vaidmenį, manau, organizacijoms reikėtų nuolat domėtis, kas vyksta pareigūnų gyvenime, žinoti svarbiausius dalykus, problemas. Be to, svarbu teikti pareigūnams įvairiapusę pagalbą. Kartais pareigūnams trūksta ir laiko, ir kompetencijos tam tikrose srityse. Profesinių sąjungų atstovai dalyvauja atrankų metu, manau, pareigūnų atstovavimo galėtų būti ir daugiau, pavyzdžiui, sprendžiant kokių mokymų reikėtų pareigūnų kompetencijoms kelti bei gerinti taktinį bei fizinį parengimą.

Kokia Jūsų nuomonė apie šiuo metu policijos sistemoje vykstančias pertvarkas?

Iš visų sistemoje vykstančių pertvarkų turime matyti naudą, teigiamus dalykus, susijusius su atlyginimų didėjimu, didesniu darbuotojų įtraukimu į valdymo procesus. Tam tikrą naudą galime pastebėti jau dabar.

Neigiamas dalykas, mano nuomone, būtų vidinė komunikacija. Į išorę, rodos, apie policijoje vykstančius pokyčius kominikuojama gana daug, visumenė lyg ir supranta pasikeitimų naudą. Tačiau to neužtenka. Būtina komunikuoti aiškiai ir viduje, daug dėmesio turi būti skiriama vidinei komunikacijai. Turėjome įvairių nuomonių, gandų, todėl, kad greičiausiai žmonės ne visada būdavo informuoti apie tai, kas ir kodėl vyksta. Pareigūnai privalo žinoti, kokia yra pokyčių priežastis, kokiais būdais tai bus daroma ir kokia to nauda.

Jau žengėme pirmą žingsnių pokyčių policijos sistemoje link, privalome žengti kuo greičiau ir antrą.

VA ITĮPS komentaras

Kiti du kandidatai – Viešosios policijos valdybos viršininkas Saulius Gagas ir Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys – į Vilniaus policijos vadovo postą atsakyti į pareigūnų bendruomenei svarbius klausimus atsisakė.

„Man, išties, keistas kitų kandidatų į Vilniaus policijos vadovo postą požiūris ir nenoras pareigūnų bendruomenei atsakyti į rūpimus klausimus. Tai rodo ne tik drąsos stoką, bet ir apskritai galbūt norą kažką nuslėpti. Jau ne kartą kalbėjome apie tai, kad buvęs Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Kęstutis Lančinskas kokybiško vadovavimo kartelę iškėlė tikrai aukštai. Naujas Vilniaus apskrities policijos vadovas privalo būti drąsus, iniciatyvus, veiklus ir, ne mažiau svarbu, turintis policijos bendruomenės palaikymą ir užnugarį“, - teigia l.e.p. VA ITĮPS vadovas Vitalijus Jagminas.

VA ITĮPS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?