Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
J. Amelinas: per metus LPPPS narių skaičius padvigubėjo
2022-02-02

Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos (LPPPS) pirmininkas Jevgenijus Amelinas prieš kurį laiko akcentavo, kad svarbiausias organizacijos tikslas – sustiprėti, tapti didžiausia ir įtakingiausias sienos apsaugos pareigūnus vienijančia organizacija Lietuvoje. Kaip pasieniečių profesinei sąjungai sekėsi 2021-iais ir kokios bus svarbiausios organizacijos veiklos kryptys šiemet? Apie tai – pokalbis su J. Amelinu.

 

– Kokių problemų sprendimui LPPPS skyrė daugiausiai dėmesio praėjusiais metais?

 

– Daugiausiai dėmesio skyrėme narystės didinimui. Tai buvo labai svarbus mūsų veiklos akcentas pastaruosius kelis metus. Siekdami to suaktyvinome veiklą, surengėme daug susitikimų, per kuriuos pareigūnams aiškinome jungimosi į profesinę sąjungą naudą, aktyviai dalyvavome bendruomenei svarbių klausimų sprendime. Visos šios pastangos nenuėjo veltui – per metus narių skaičius padidėjo daugiau kaip 2 kartus. 

 

O jei reikėtų keliais žodžiai apibendrinti praėjusius metus, sakyčiau, kad sienos apsaugos pareigūnams tai buvo tikrų tikriausi išbandymų metai. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnams ne tik teko gyventi ir dirbti pandemijos sąlygomis, tačiau ir tiesiogiai dalyvauti Baltarusijos hibridinės atakos atrėmimo ir suvaldymo procese. Tiesą pasakius, darbų ieškoti mums nereikėjo. Jie patys mus kasdien susirasdavo.

 

– Kaip per pastarąjį laikotarpį pasikeitė pati profesinė sąjunga? 

 

– Šį lapkritį minėsime organizacijos 15 metų gimtadienį. Sutikite, tai – rimta sukaktis. Per šiuos metus keitėsi ne tik organizacijos narių skaičius. Kito ir dalis veiklos krypčių, išsiplėtė atstovų skaičius visoje Lietuvoje. Džiaugiuosi, kad prie mūsų organizacijos vis aktyviau jungiasi muitinės pareigūnai. Labai svarbu ir tai, kad mūsų nariais vis aktyviau tampa vidurinės ir aukštesniosios grandies pareigūnai.

 

– Ar esate patenkintas tuo, kaip sistemoje vyksta socialinis dialogas?

 

– Iš esmės – taip. Socialinis dialogas su VSAT palaikomas nuolat, svarbiausi sprendimai priimami Valdymo komitete, kiti klausimai sprendžiami su VSAT ar Vidaus reikalų ministerijos vadovais bei atstovais. Tarnyboje nuo 2016 m. veikia Šakos kolektyvinė sutartis. Galiu pasakyti, kad sistemoje jau susiformavę daug bendradarbiavimo tradicijų. Žinoma, vis dar pasitaiko ir vienas kitas teisminis ginčas, tačiau tai, mano nuomone, normalu.

 

– Kokie svarbiausi darbai laukia profesinės sąjungos 2022-aisiais? 

 

– Nuo praėjusių metų aktyviai dalyvaujame VRM sudarytos Vidaus tarnybos statuto pakeitimo darbo grupės veikloje. Dėsime visas pastangas, kad naujo įstatymo nuostatų įgyvendinimui būtų skirta pakankamai lėšų. Nemažiau svarbi, energijos ir resursų reikalaujanti sritis yra pareigūnų saugių darbo vietų ir tinkamų darbo sąlygų užtikrinimas. 

 

– Ko galėtumėte palinkėti pasieniečių bendruomenei? 

 

– Mūsų organizacijai jau priklauso kas ketvirtas Lietuvos pasienio pareigūnas. Vadinasi, sistemoje dirbantys žmonės jau įsitikino ir suprato, kad tik esant bendruomenėje galima pasiekti didelių rezultatų, turėti, galėti ir žinoti žymiai daugiau. Todėl noriu padėkoti visiems organizacijos žmonėms už palaikymą ir veiklą kartu, pasitikėjimą ir pastangas tobulinant mūsų sistemą bei tarnybos sąlygas.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?